Ruszył projekt globalnej cenzury w Internecie – za mówienie prawdy ban i kasowanie treści

Reid Hoffman, współzałożyciel i prezes firmy Linkedin, rozmawia z Karą Swisher, redaktorem naczelnym Recode, podczas konferencji ADL Never Is Now w San Francisco, 14 listopada 2017 r. Fot. ADL

 

Żydowska Liga Przeciw Zniesławieniom (ADL) wraz z Facebookiem, inwestorami z Doliny Krzemowej, lewicowymi aktywistami opracuje sposoby, dzięki którym technologie będą mogły kontrolować treści w Internecie  – zwalczać  i przeciwdziałać rozpowszechnianiu prawdziwych informacji, istotnych z punktu widzenia strategii propagandowej lewicy. Obecność ADL w projekcie pozwala przypuszczać, że cenzura obejmie także treści, które będą mieścić się w kategorii ”antysemityzm”.

Na szyldzie maskującym projektu umieszczono tradycyjny slogan o przeciwdziałaniu „mowie nienawiści”.

Dotychczasowe działanie mediów społecznościowych wskazują jednak, że deklarowane działania będą najprawdopodobniej zgodne z tolerancją represywną oznaczającą kasowanie treści niekorzystnych dla lewicy.

Cenzura w Polsce

W ostatnim czasie YouTube skasowało zwiastuny nowego filmu dokumentalnego Grzegorza Brauna “Luter i rewolucja protestancka”. Represje dosięgły również kanału Marcina Roli wRealu24.pl. Zostały skasowane relacje filmowe z Marszu Niepodległości 2017. Analogicznie, na Facebooku poznikały filmy zapraszające na MN.

Poniżej przykłady braku reakcji Facebooka na skandaliczne treści zamieszczone na lewicowych kontach.

Według Facebooka zamieszczone materiały “nie naruszają standardów społeczności”

W opublikowanym niedawno raporcie KE stwierdziła, że ​​firmy technologiczne “dokonały znacznego postępu” w przestrzeganiu dobrowolnego “kodeksu postępowania”, aby zapoznać się z większością skarg na „nienawiść” w ciągu 24 godzin. Facebook, Twitter, YouTube i Microsoft podpisały kodeks postępowania w maju 2016 r. Prawodawcy europejscy rozważają obecnie przepisy , które wymagałyby od firm technologicznych blokowania filmów zawierających „nienawiść lub propagandę terrorystyczną”.

Firmy technologiczne stoją w obliczu zwiększonej presji na ograniczanie mowy nienawiści w całej Europie. Niemcy rozważają obecnie prawo, które nakładałoby kary w wysokości do 50 milionów euro na firmy, które nie usuwają szybko treści szerzących “nienawiść”.

______________________________________________________________________________________________________________

Ekspedyt.org/religionnews.com/theverge.com/

O autorze: Redakcja