Ks. prof. Samir: Nie łudźmy się, migracje to zaplanowana inwazja

Nie prowadzę dialogu po to, aby powiedzieć coś pięknego, miłego, ale po to, żeby dojść do prawdy. Jeśli nie potrafię kochać drugiej strony, nie mogę prowadzić z nią dialogu

prof. Samir Khalil SJ. Islamolog z Papieskiego Instytutu Wschodniego w Rzymie

 

“Najaktywniejszy dziś nurt islamu kieruje się logiką podboju. Chce zdobyć cały świat, zaczynając od Europy.

Zdaniem egipskiego jezuity ignorancja w sprawie islamu jest jednym z głównych problemów współczesnego Kościoła na Zachodzie. Zastrzega on jednak, że europejscy duchowni powinni się uczyć od chrześcijan, którzy mają osobiste doświadczenia islamu, a nie od imamów, którzy kłamliwie twierdzą, że islam oznacza pokój”. Cytat pochodzi z gosc.pl – całość

O przyczynach zachowania papieża Franciszka

“Nie mogę jednak czytać Koranu i twierdzić, że jest to księga ukierunkowana na pokój. Tak samo Sunna, księga opowieści z życia Mahometa” – powiedział ks. Samir. Zastrzegł on, że oczywiście w wielu muzułmanach jest wola pokoju.

Ujawnił on, że osobiście rozmawiał o tym z papieżem, który nie odniósł się do jego zastrzeżeń, lecz wyjaśnił, że jego stosunek do islamu opiera się na pozytywnych doświadczeniach zdobytych w Argentynie w kontaktach z tamtejszymi muzułmanami, a także wynika z celu, jaki stawia. Chce on bowiem budować mosty i nawiązywać przyjaźnie, dlatego nie zwraca uwagi na aspekty negatywne – powiedział egipski islamoznawca. Zapewnił, że Franciszek ma jak najlepsze intencje i musi robić to, co robi.

“Dialog jest bowiem jedyną możliwą drogą” – dodał jezuicki naukowiec. Deon.pl

Dla zainteresowanych film: o konieczności dialogu i warunkach jakie muszą być spełnione, aby dialog zaistniał.

Wiele debat pomiędzy chrześcijanami a muzułmanami jest tylko polemiką. Defektem jest też to, że pozostawiamy prawdę, a mówimy to, co druga osoba chciałaby usłyszeć. Z różnych powodów, np. poprawności politycznej, mówię to, co ktoś chce usłyszeć (…) W samym Koranie są zawarte sprzeczne ze sobą wersety. Późniejsze wersety unieważniają wcześniejsze, lecz te akurat są bardziej napełnione skłanianiem do walki. Dlatego dziś mamy pierwszeństwo w interpretacji wzywania do walki, przemocy. Terroryści znajdują usprawiedliwienie w drugiej (ważniejszej) części Koranu.

prof. Samir Khalil Samir SJ, ks. prof. dr hab. Waldemar Cisło

______________________________________________________________________________________________________________

 

Podaj dalej
0Shares

O autorze: Redakcja