Prezydent Duda nazywa donosy płatnego kapusia „trudnymi kartami” i docenia jego osiągnięcia

Sowiecki agent “Wolski” (Jaruzelski) z TW “Bolkiem” (Wałęsa)

 

Lech Wałęsa ma piękne karty historii, ale ma też trudne karty. Ja nie zamierzam mu odbierać jego osiągnięć i mam nadzieję, że nikt tego nie będzie robił.

– tak według onet.pl skomentował artykuł “The Wall Street Journal”,  prezydent Duda, przebywający na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos.

Autorzy artykułu twierdzą, że PiS podważa rolę Wałęsy, a także trzy dekady świeckiego, opartym na zachodnim wzorcu państwa. PiS buduje nowy rodzaj demokracji, zgodny z populistyczną, nacjonalistyczną wizją. Pisząc o roli Wałęsy autorzy stwierdzają, że kierowana przez Wałęsę rewolucja otworzyła drogę do zjednoczenia Europy pod sztandarami liberalnej demokracji, globalizacji i rozszerzenia Unii Europejskiej. /Artykuł/

Widać, że Andrzejowi Dudzie nie wystarczyło odwagi lub nie posiada elementarnej wiedzy na temat najnowszej historii Polski, aby zaprzeczyć tezom zawartym w artykule.

______________________________________________________________________________________________________________

Czytaj więcej:

1) O tym jak Rockefeller, Soros i Jaruzelski obalili komunę w Polsce – link

2) Dwa wcielenia Wałęsy: TW „Bolek” i JW „Lech” ”

Postępujmy ostrożnie, bo go obalą. (…) Wałęsa jest potrzebny (…). Stał się już instytucją i parawanem, za którym można manipulować ’Solidarnością”. Stanisław Kania, sekretarz PZPR – link

 

 

 

O autorze: Redakcja