Minister Czaputowicz potwierdza: Żydzi chcą od Polski pieniędzy za mienie bezspadkowe

Strona amerykańska, izraelska zgłasza pewne postulaty do ustawy reprywatyzacyjnej (…) chodzi o to, kto będzie mógł dziedziczyć, jeśli chodzi o te mienie, które będzie zwracane, czy środki finansowe jako zadośćuczynienie, czy tylko zstępni, czy tez może krewni. Strona izraelska tutaj zasadnie twierdzi, że wielu Żydów, którzy zginęli w Holocauście nie ma dzieci, wówczas nie mogliby z tego korzystać. To jest ten główny problem sporu. /Jacek Czaputowicz, “Kwadrans polityczny”/

Zastanowienie i niepokój budzi użyte przez ministra sformułowanie „strona izraelska tutaj zasadnie twierdzi”. Czyżby rząd PIS uznawał roszczenia żydowskie za zasadne – godne upokarzających i absurdalnych negocjacji? Byłby to pierwszy przypadek w cywilizowanym świecie, aby za mienie bezspadkowe (często całkowicie zniszczone przez Niemców) –  mienie zamordowanych polskich obywateli –  żądały pieniędzy nieuprawnione osoby trzecie i instytucje, notabene: prowadzące od wielu lat kampanię zniesławiającą nasz kraj. Zgodnie z prawem mienie zmarłych bezpotomnie polskich obywateli przechodzi definitywnie na własność polskiego państwa.

Tymczasem do Knesetu wpłynął projekt nowelizacji ustawy, która zakazuje negowania Holokaustu. Nowelizacja jest odpowiedzią na ustawę o IPN. Gdyby została przyjęta, ustawa IPN byłaby uznana za negowanie Holokaustu.

Wielu Polaków, i wielu innych słyszało, wiedziało i wspomagało nazistowską machinę zagłady (…). Podjęta przez Polskę próba pisania historii na nowo i zamknięcia ust tym, którzy przeżyli Holokaust, jest zuchwała, szokująca i nikczemna. Nie pozwolimy na to, by kolaboranci chowali się za nazistami i zaprzeczali swej historycznej odpowiedzialności” – stwierdził Deputowany Bloku Syjonistycznego Icik Szmuly.

Od upadku Związku Radzieckiego ludzie próbują powiedzieć, że komunizm jest tym samym, co nazizm”. „Chcą, by komunizm był uznany za ludobójstwo […]. A jeśli komunizm jest ludobójstwem i byli żydowscy komuniści, to Żydzi popełnili ludobójstwo. To jest ich sposób na podważanie Szoah i ich udziału w nim” – powiedział w rozmowie z „Jerusalem Post” Dyrektor Centrum Szymona Wiesenthala dr Efraim Zuroff /Nasz Dziennik/PAP/

Brednie rabina Moskwy. Pinkas Goldszmidt powiedział na antenie Russia Today, że po wyzwoleniu spod okupacji niemieckiej, czyli w 1945 roku, Polacy mordowali Żydów, którzy wrócili z obozów koncentracyjnych, mordowali ich w … Jedwabnem (!) Warto wiedzieć, że niemieckie komando, które dokonało zbrodni pojawiło się w Jedwabnem 10 lipca 1941 roku.

 

_____________________________________________________________________________________________________________

Ekspedyt.org/AZ/

cały wywiad

 

O autorze: Redakcja