Żydzi podbijają stawkę. Według SE domagają się już biliona zł

Ilustracja: Tablet Magazine

 

Parafrazując Eliota: nie hukiem uroczystych salw, nie hukiem, a skomleniem ze strony polskiej i wyciem adwersarzy kończy się mit o żydowsko-polskiej przyjaźni.

Powołujący się na rządowe źródło Super Expres twierdzi, że nowe uwagi Światowej Organizacji ds Restytucji Mienia Żydowskiego / WJRO/ podbijają kwotę żydowskich roszczeń nawet do biliona zł.

“Lasy, fabryki, kamienice, nawet bilion złotych – tego chcą Żydzi od Polski”.

Spór dotyczy też żydowskiego mienia, które nie ma spadkobierców. (…) Co ważne, jeszcze przed polskimi propozycjami w lutym w Senacie USA zaprezentowano projekt ustawy 447 dającej amerykańskiemu Departamentowi Stanu uprawnienia m.in. do pomocy w odzyskiwaniu żydowskiego mienia bezdziedzicznego. /SE/

Nie jest to pierwsza ingerencja w polskie ustawodawstwo. Warto wiedzieć, że w październiku 2017 Przywódcy Światowej Organizacji ds. Restytucji Mienia Żydowskiego (World Jewish Restitution Organization – WJRO) w oświadczeniu wyrazili „głębokie rozczarowanie” projektem ustawy reprywatyzacyjnej. /wpolityce.pl/

Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym.

Israel Singer,  w roku 1996 na Światowym Kongresie Żydów.

______________________________________________________________________________________________________________

 

O autorze: CzarnaLimuzyna

Blog osobisty. Moje poglądy na temat polityki nie mają charakteru "prawd objawionych". "Tak, tak, nie, nie" - ideał do którego nieraz trudno się zbliżyć, ponieważ poznanie całej prawdy nie jest łatwe. Uważam jednak, że prawda w dużej liczbie przypadków jest poznawalna. We wpisach antynarracyjnych stosuję hiperbolę.