Ks. prof. Tadeusz Guz odpowiada na atak Izraela na Polskę

Podczas wykładu w warszawskim Amicusie ks. Tadeusz Guz nawiązał do rozpoczętej przez Izrael kampanii skierowanej przeciw Polsce.

 

“Bardzo wiele faktów np. w nauce nie można było nazwać po imieniu, tylko dlatego, że nie było tego żądania Izraela. Ja nie wiem, czy Kneset czy rząd Izraela wie czego dokonał.

Ja się pytam ilu Żydów uratowało pod pręgierzem kary śmierci Polaków? Myślę, że skoro Izrael oczekuje od Polski rzetelnego stosunku do prawdy, nasze pytanie pod adresem Izraela nieprawdopodobnie się uwolniły.

Gdzie Izrael ma podstawy prawne do przywłaszczenia sobie 3 mln obywateli narodowości żydowskiej, którzy byli obywatelami II RP. Gdzie jest podstawa prawna?

Izrael jeśli ma rozum to jest w potrzasku. Jeżeli przedstawiciel Knesetu kształtuje tezę o tym, że Polacy są współwinni eksterminacji Żydów, to to nie tylko jest rażąco niesprawiedliwe. Taka wypowiedź w ustach Żyda jest jedną z największych hańb, jak może dotknąć jego bytowość.

Nie możemy o tym dialogować, czy Polska była współpracownikiem w kwestii holocaustu czy nie. Jest to takie kłamstwo, które nie może być przedmiotem dyskusji.

Podejdźmy do zagadnienia godności narodu w sposób całościowy. Zapytajmy Izrael, aby ich genialny wywiad dopomógł polskiemu państwu w rozeznaniu narodowości szefostwa III Rzeszy Niemieckiej, w rozeznaniu narodowości korpusu oficerskiego UB w PRL-u. Jeżeli dotkniemy płaszczyzny narodowości zobaczycie państwo jak nauka i historia będą pasjonujące”.

 

W pierwszej części wykładu kapłan stwierdził, że wrogom Polski udało się się sprowadzić rozum polski do czystej emocjonalności. Wykład do obowiązkowego wysłuchania w całości- od samego POCZĄTKU. Poniżej fragment nawiązujący do Izraela.

 

O autorze: Redakcja