MSWiA ma zamiar powołać zespół ds. zwalczania przestępstw z nienawiści i przeciwdziałania propagowaniu faszyzmu

Wychodząc na przeciw postulatom skrajnej lewicy, politycy PiS mają zamiar powołać zespół działający według standardów „politycznej poprawności”.

Inicjatywa wyszła ze strony ministra Joachima Brudzińskiego.  W komunikacie MSWiA opisującym inicjatywę użyto ulubionych sformułowań środowisk neomarksistowskich – cyt: „przestępstwa  inspirowane nienawiścią”,  „propagowanie faszyzmu”.

Warto z okazji tej smutnej kompromitacji Joachima Brudzińskiego zadać mu przynajmniej dwa pytania: czy wie czym w ogóle jest faszyzm, a także: czy wie czym jest współczesny komunizm? Odnoszę wrażenie, że nie ma o tym bladego pojęcia.

„Według projektu w pracach Zespołu mogą brać udział również przedstawiciele organizacji pozarządowych, które zajmują się ochroną praw człowieka”. Jak wynika z wieloletniej praktyki tego typu organizacje stosują skalę faszyzmu marksistowskiego ideologa ze szkoły frankfurckiej Theodora W. Adorno.

Dzisiejszy komunizm panie ministrze nie czci Stalina, Lenina, czci Habermasa, stosuje  skalę faszyzmu Adorno, propaguje ideologię gender, feminizmu, optuje za  totalitaryzmem na podstawie manifestu komunistycznego Spinellego, głosi filozofię niszczenia kultury, rodziny i narodów – marksizm antykulturowy.

Według mnie tego typu inicjatywa dobitnie świadczy o tym, że wbrew propagandzie PiS cofa się grzęznąc w ideologicznym bagnie. Sam minister Brudziński zdążył już zabłysnąć, ćwierkając (TT) komunistycznym bełkotem: „zero tolerancji dla ksenofobii”

W skład Zespołu wejdą przedstawiciele kilku służb i prawdopodobnie przedstawiciele organizacji komunistycznych, bo tylko takie w Polsce zwalczają”faszyzm”.

Komunikat ze strony MSWiA

Minister Joachim Brudziński zwrócił się z prośbą do premiera Mateusza Morawieckiego o powołanie Międzyresortowego Zespołu do Spraw Przeciwdziałania Propagowaniu Faszyzmu i Innych Ustrojów Totalitarnych oraz Przestępstwom Inspirowanym Nienawiścią na Tle Różnic Narodowościowych, Etnicznych, Rasowych, Wyznaniowych albo ze względu na Bezwyznaniowość.

Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji, potępia wszelkie przejawy przestępstw wynikających z nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, czy wyznaniowych. W konsekwencji wystąpienia 25 stycznia br. w Sejmie szef MSWiA przedstawił premierowi Mateuszowi Morawieckiemu projekt zarządzenia Prezesa Rady Ministrów powołującego Międzyresortowy Zespół do Spraw Przeciwdziałania Propagowaniu Faszyzmu i innych Ustrojów Totalitarnych oraz Przestępstwom Inspirowanym Nienawiścią na tle Różnic Narodowościowych, Etnicznych, Rasowych, Wyznaniowych albo ze względu na Bezwyznaniowość.

Celem działania Zespołu ma być wypracowanie założeń zmian obowiązujących przepisów, które pozwolą na skuteczniejszą walkę z przestępstwami polegającymi na publicznym propagowaniu faszyzmu i innych ustrojów totalitarnych oraz nawoływaniu do nienawiści.

W skład Zespołu wejdą przedstawiciele m.in. MSWiA, Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Policji, Straży Granicznej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Prokuratora Krajowego. Według projektu w pracach Zespołu mogą brać udział również przedstawiciele organizacji pozarządowych, które zajmują się ochroną praw człowieka.

źródło

 

Podaj dalej
0Shares

O autorze: CzarnaLimuzyna

Blog osobisty. Moje poglądy na temat polityki nie mają charakteru "prawd objawionych". "Tylko prawda jest ciekawa". We wpisach antynarracyjnych stosuję hiperbolę.