Najnowszy sondaż. Niepokojące preferencje wyborcze Polaków

Gdyby zsumować wyniki najnowszego sondażu przeprowadzonego przez instytut Estymator – PiS (lewica z domieszką prawicy) przegrywa z hipotetyczną koalicją radykalnej lewicy. Koalicja (PO, SLD, PSL) – 43,7 proc. ;PiS – 40,8 proc.

Cierpiące na rozdwojenie politycznej jaźni ugrupowanie Kukiz‘15 uzyskało 9,8 proc. poparcia, a wydmuszka dla inteligentnych inaczej „Nowoczesna” znalazła się poza sejmem z wynikiem 2,3 procent.

Dobry wynik zjednoczonej lewicy i prawicy (PiS) jest spowodowany m.in. tym, że elektorat tego ugrupowania, w dużej mierze prawicowy, nie widząc żadnej alternatywy, głosuje właśnie na „PiS”.

 

Innym czynnikiem wpływającym w decydującym stopniu na układ polityczny w Polsce, jest czynnik propagandowy (TVP, TVN), który kształtuje świadomość polskiego społeczeństwa bardziej niż rozum i refleksja.

Wyjaśnienie: wszystkim osobom zaskoczonym zastosowaną klasyfikacją według której PiS został zaliczony do lewicy wyjaśniamy, że głównym powodem nie było kryterium gospodarcze, ani też składane deklaracje, lecz codzienna praktyka ostatnich lat (po owocach ich poznacie), którą można łatwo ocenić wyłączając TVP i TVN. Notabene stacja TVN nazywa PiS prawicą.

______________________________________________________________________________________________________________

AZ/Ekspedyt.org/ dane: wpolityce.pl

 

O autorze: Redakcja