Żydzi kupili sobie Donalda Trumpa?

Tak przynajmniej twierdzi Tomasz Kwaśnicki w artykule “Ameryka nie kocha Polski” opublikowanym w najnowszym numerze tygodnika “Do Rzeczy” [nr 21/2018]. Na stronie 24 czytamy:

“Wbrew pokładanym nadziejom prezydentura Trumpa nie przyniosła zmiany. W 2015 r. Sheldon Adelson, największy donator Partii Republikańskiej, syjonista i amerykański magnat kasynowy, przekazał 25 milionów dol. na kampanie prezydencką Donalda Trumpa. Fakt ten przeszedł w Polsce bez większego echa (o ile w ogóle został odnotowany), a przecież informacja o tym, że gorący żydowski patriota, do tego zadeklarowany zwolennik premiera Netanjahu, dosłownie kupił sobie amerykańskiego prezydenta, zawiera wszelkie pozory istotnego doniesienia. Konsekwencją tej sytuacji jest wiele zjawisk, z których najważniejsze wydają się:

uznanie Jerozolimy za stolicę Izraela (osobiste życzenie Adelsona), dwa bezprawne amerykańskie ataki rakietowe na Syrię, nominacja Johna Boltona (protegowanego Adelsona) na szefa Departamentu Stanu oraz – w konsekwencji – wypowiedzenie umowy nuklearnej z Iranem (JCPOA), co z dużym prawdopodobieństwem zwiastuje kolejną krwawą wojnę na Bliskim Wschodzie. Dodać należy jeszcze, że Adelson nie jest jedynym żydowskim miliarderem korumpującym (czyt. wspierającym) amerykańskich przywódców.

Wspomnieć można tu chociażby Paula Singera, Normana Bramana czy Rebekah Mercer. Wszyscy ci “nienawidzący Iranu miliarderzy są teraz gotowi [po wypowiedzeniu JCPOA – przyp. redakcji] wyłożyć dziesiątki milionów dolarów na Partię Republikańską Trumpa, aby pomóc jej wygrać w listopadowych wyborach.” – twierdzi były oficer CIA Philip Giraldi”.”.

Na stronie 23 Kwaśnicki pisze:

“Prezydencki budżet na rok fiskalny 2019 przewiduje zwiększenie rocznej dotacji dla Izraela o kolejne 200 mln dol. do łącznej kwoty 3,3 mld.”.

Widać stąd, że Trump stara się odwdzięczyć żydowskiemu lobby za finansowe wsparcie. Ostatnio widziałam wiele analiz sytuacji na Bliskim Wschodzie, ale w żadnej nie wspominano o Adelsonie, żydowskim lobby w USA ani też – o przekupstwie. Tomasz Kwaśnicki rzucił nowe światło na przyczyny ostatniego zaostrzenia konfliktu z Iranem.

O autorze: elig