Ponad 6 tys. migrantów z Afryki, Azji i Bliskiego Wschodu przyjętych przez PiS

część plakatu propagandowego z warszawskiego metra, w ramach akcji popieranej przez Stołeczny Ratusz

 

Dane dotyczą osób mających pozwolenie na pobyt czasowy, a także stały oraz posiadający status rezydenta długoterminowego. Dane  osób przebywających w Polsce na podstawie wiz lub w ramach Strefy Schengen.

Liczba 6 tys. odnosi się do stanu na dzień 6 czerwca 2018 r.

Jeszcze w kwietniu minister Jacek Czaputowicz, w wywiadzie dla francuskiego dziennika “Le Figaro” mówił, że potrzeba czasu, aby Polacy zaakceptowali unijny wzorzec różnorodności multikulturowej.

Polska nie jest społeczeństwem wielonarodowym. A rząd jest odbiciem obaw społeczeństwa i wyrazicielem jego lęków. Osobiście szanuję różnorodność, udowadnianą przez kraje Europy Zachodniej. Szanuję też gest otwarcia Angeli Merkel wobec migrantów. Potrzeba jednak czasu, by na taką różnorodność zgodziło się społeczeństwo polskie.

Co spowodowało, że planiści pisowscy przyspieszyli proces przyjmowania imigrantów islamskich? Zdania są podzielone. Niektórzy uważają, że elektorat PiS nie będzie się buntował, a informacja o zwiększonej migracji umknie większości wśród innych informacji.

Politycy deklarują, że chcą, aby przybysze osiedlali się u nas, zakładali rodziny. I w taki sposób pomogli nam załatać dziurę demograficzną”. / wpolityce.pl/

 

 

Źródło danych: migracje.gov.pl/filtrowanie/

______________________________________________________________________________________________________________

O autorze: Redakcja