Nie należało trzymać kciuków za Krystynę Jandę

Dzisiaj [19.06.2018] w portalu Niezalezna.pl ukazał się wpis “Przy okazji meczu Polska-Senegal trzymamy kciuki za… Krystynę Jandę. Internet kipi od śmiechu!” {TUTAJ}. Chodziło o to, że:

“Polscy kibice przy “byle sukcesie” dostają “jakiegoś irracjonalnego obłędu i manii wielkości”, a polskiego zwycięstwa w Mundialu “nie dałoby się wytrzymać”- stwierdziła niedawno Krystyna Janda. Owe wiekopomne słowa padły w studiu TVN24.”.

Wypowiedź Jandy spotkała się z drwinami internautów. “Trzymanie kciuków za Krystynę Jandę” przyniosło jednak pecha. Polska drużyna grała słabo i przegrała z Senegalem 1:2. Szczególnie fatalna była pierwsza połowa meczu. Nasi piłkarze ruszali się jak muchy w smole, a ukoronowaniem wszystkiego był samobójczy gol Tiago Cionka. Druga była nieco lepsza. Polacy i Senegalczycy strzelili po jednym golu. Porażka znacznie zmniejszyła szanse polskiego zespołu na wyjście z grupy.

Przypomniało mi się jeszcze znane powiedzenie: “Nie ciesz się dziadku z cudzego przypadku…”. Gdy Niemcy przegrali z Meksykiem, w polskim Internecie zaroiło się od złośliwych komentarzy i memów wykpiwających niemieckich piłkarzy. Teraz Polska znalazła się w tak samo fatalnej sytuacji.

O autorze: elig