Teoretycznie polski minister, Czaputowicz mówi o realizowaniu obcej racji stanu przez swój resort

screenshot/ Twitter

 

Minister Czaputowicz, znany ze swoich szczerych wypowiedzi typu: „mówienie o udziale Polaków w holocauście jest przedwczesne”, być może już niedługo będzie mieć okazję, aby na ten temat powiedzieć więcej.

Po PiS-owskim blamażu w sprawie ustawy IPN (dla użytecznych idiotów “sukcesie”). Żydzi rozpoczęli kolejny etap batalii, żądając całkowitej bezkarności  w sprawie swobody wypowiedzi o Holocauście.

Uważamy, że konieczne jest podjęcie dalszych kroków zmierzających do zagwarantowania, że wobec osób wypowiadających się na temat Holocaustu, nie będą składane w Polsce pozwy cywilne.

domaga się Międzynarodowe Stowarzyszenie Adwokatów i Prawników Żydowskich

Za gwarancjami politycznymi premiera Morawieckiego z czerwca 2018 r. powinny iść konkretne wytyczne prawne zapewniające takie same gwarancje w toku praktycznego stosowania przepisów ustawy o IPN /tysol.pl/

Tymczasem minister PiS udzielając niedawno wypowiedzi w sprawie przyszłości Europy, wypowiedział się na temat demokracji i „polskiego” stanowiska w sprawie Iranu. /Na podstawie relacji Tomasza Ociepki /Klub Jagielloński/

„Polska jest liberalną demokracją” – powiedział Czaputowicz.

Jeżeli słowa ministra rzeczywiście odzwierciedlają stanowisko rządu Morawieckiego, to trzeba przypomnieć w tym kontekście stanowisko polityka, który rzeczywiście dba o swój naród, i który powiedział bez ogródek:

Przyszedł czas na zastąpienie liberalnej demokracji, tradycyjną chrześcijańską demokracją – powiedział Viktor Orban

Era liberalnej demokracji dobiegła końca. Zastąpiliśmy jej wrak XXI-wieczną chrześcijańską demokracją(…) /TVN24.pl/

Warto również przypomnieć sobie, że o takim rodzaju demokracji, która panuje w UE Jan Paweł II mówił, że jest to „demokracja bez wartości”. Minister Czaputowicz pojmuje demokrację liberalną w aspekcie gospodarczym jako swobodę w przepływie towarów, usług, kapitału i osób, nie nawiązując do wartości chrześcijańskich. Fakt jest faktem: demokracja liberalna wspiera i promuje największe patologie tego świata.

Wypowiadając się na temat Iranu Czaputowicz powiedział, że „oficjalne stanowisko Polski ws. Iranu, prezentowane na forum unijnym, jest zbieżne z amerykańskim”. Można przypuszczać w takim razie, że w razie wojny rząd i prezydent poślą cześć polskich Sił Zbrojnych na Bliski Wschód.

Do polskiej racji stanu na pewno nie należy wspieranie liberalnej demokracji, bazującej na antykulturowym marksizmie, ani też udział w kolejnej brudnej wojnie prowadzonej przez Izrael i USA.

 

O autorze: CzarnaLimuzyna

"Tylko prawda jest ciekawa". Blog osobisty. Moje prywatne opinie na temat polityki nie mają charakteru "prawd objawionych".