Jonny Daniels u pastora Chojeckiego wzywa do walki z antysemityzmem w Polsce

Jonny Daniels był gościem na łączach telewizji „Idź pod prąd”. Podczas rozmowy opisał ludzi zadających mu pytania jako margines społeczny, nie mający nic ważnego do roboty. Daniels dokonał prostej manipulacji:  Przekierował wątek rozmowy na osoby, które mu groziły, dokonując uogólnienia na setki osób, które w ostatnim czasie zadawały mu, w mediach społecznościowych, proste pytania.

Krytyka jest dobra, można zadawać pytania, można wyrażać wątpliwości, można przypatrywać się szczegółom i pytać dlaczego. Niestety ci ludzie zaczęli nękać mnie i moje dzieci. To były groteskowe działania w złym stylu. To były zachowania rodem z marginesu społecznego. (…) To sprowadza się do zachowań antysemickich i rasistowskich.

Pastor Chojecki odpowiadając Danielsowi powiedział, że „podobne ataki były wymierzone w nasz kościół i naszą telewizję”.

Bardzo mi miło pastorze, że mogę znowu z panem rozmawiać. Podłożem tego typu nie jest nic innego jak czysta nienawiść.

– odpowiedział gość.

Najlepszym sposobem na promowanie Polski jest ściąganie ludzi tutaj

W trakcie rozmowy Daniels wystosował apel do już aktywnych „użytecznych idiotów” kontynuując  socjotechnikę dzielenia polskiej opinii publicznej na antysemitów i Polaków „dobrej woli”. Wyraził również sugestie pod adresem rządu, aby ten zajął bardziej stanowcze środowisko wobec rosyjskich trolli.

Polacy o dobrej woli i dobrej naturze muszą mocniej przeciwstawiać się rosyjskim trollom i nienawistnikom (…) Rząd powinien wyrazić jeszcze bardziej stanowcze stanowisko ws. walki z tymi trollami, nie powinien pozwalać im na mówienie wszystkiego, czego chce. Oczywiście mamy wolność słowa, więc powinni mieć prawo do krytykowania i zadawania pytań, ale na pustą, czystą mowę nienawiści nie można pozwalać w żadnym kraju i w żadnym narodzie.

Ludzie pytają mnie jaki jest najlepszy sposób na promowanie Polski. Najlepszym sposobem na promowanie Polski jest ściąganie ludzi tutaj.

Po zakończeniu połączenia telefonicznego współprowadząca program Eunika Chojecka powiedziała, że Jonny Daniels jest atakowany przez prorosyjskie grupy i prorosyjskie media.

O autorze: Redakcja