Toporna propaganda TVP zmobilizowała lemingów?

Szanowni Państwo.

Jednym z kozłów ofiarnych fatalnego wyniku wyborczego PiS stał się Jacek Kurski. Dostało mu się po głowie od wielu publicystów oraz naukowców sympatyzujących z PiS, za “toporną” propagandę, która zdaniem wielu zmobilizowała lemingów do pójścia na wybory. Więcej, ruszyła nawet giełda nazwisk jego potencjalnych następców, na której znaleźli się Daniel Obajtek oraz Dorota Gawryluk.

Nie darzę zbytnią sympatią Jacka Kurskiego, za to co zrobił z TVP, żeby była jasność. W paśmie rozrywkowo-serialowym jest ten sam śmietnik, co w stacjach komercyjnych, a nawet gorszy od czasu, gdy bombardują nas na każdym kroku niejakim “Sławomirem”. Z tą krytyką “Wiadomości” i TVP Info mam jednak mieszane uczucia.

Bo jeśli, skoro “toporna propaganda” TVP miała zmobilizować wyborców lemingów tych, to dlaczego toporna propaganda TVN-u nie zmobilizowała wyborców Obozu Patriotycznego? Ciekawe, prawda? Oglądam regularnie “Fakty” TVN i uwierzcie, że propaganda jest w nich tak toporna i bezczelna, że aż mnie nosi, żeby pobiec do lokalu wyborczego i oddać głos przeciwko PO.

Do czego zmierzam? Może tu chodzi o to, że ta “toporna” propaganda TVP była za słaba, ale że siły Obozu Targowicy zrobiły to lepiej? No bo czym jest, jeśli nie toporną propagandą wmówienie ludziom, iż jakieś pismo Zbigniewa Ziobry skierowane do TK oznacza wyjście Polski z Unii Europejskiej? Kaczyński mówi, że nie ma tematu Polexitu? Na to redaktorzy TVN również mają wytłumaczenie: “W Wielkiej Brytanii Cameron też mówił, że nie ma mowy o żadnym Brexicie…” i heheszki.

Czym jest, jeśli nie toporną propagandą, film “Kler”, rzucony wygłodniałym antyklerykałom nad Wisłą w szczycie kampanii wyborczej? Typowy nienawidzący “czarnych” leming znalazł w tym “dziele” ujście swoich urojeń, że każdy “czarny” to pedofil. No, że z Kościołem, który dla nich jest mafią, trzyma PiS, to trzeba ten PiS rozerwać na strzępy.

Czym jest, jeśli nie toporną propagandą, codzienne bombardowanie widzów smaczkami z taśm premiera?

I jak to się stało, że wszystkie te wyżej wymienione chwyty mediów Obozu Targowicy w szczycie kampanii wyborczej, jakoś dla lemingów zbyt “toporne” nie były?

Oby ludzie sprzyjający PiS nie wylali dziecka z kąpielą i nie pozbawili swojej ulubionej partii oręża, jakim jest propaganda. Bez niej nie ma mowy o wygrywaniu wyborów, nie oszukujmy się. Miałkość i udawany obiektywizm tylko pogorszy notowania Kaczyńskiego, dlatego, że media Obozu Targowicy dalej będą robić swoją propagandę, która wyborców prawicowych nadal masowo nie zmobilizuje do odwetu. I nadal będzie nakręcała histerię lemingów o końcu świata, jaki się zbliża.

Wniosek? Rzecz w tym, żeby propaganda była skuteczna, nawet jeśli jest toporna. Na razie skuteczniejsza jest ta TVN-owska.

Na koniec, nadal twierdzę, pomimo różnic między sondażami, a oficjalnymi danymi PKW, że tegoroczne wybory samorządowe były klęską PiS. Nie zmienia tego odbicie kilku województw. Twierdzę, że przy tak ogromnych transferach socjalnych, tak niskim bezrobociu, PiS powinien powtórzyć wynik, jeśli nie zwiększyć stanu posiadania z 2015 roku.

O autorze: Migorr

Jestem równolatkiem tworu zwanego "Trzecią Rzeczpospolitą". Moje marzenie: Aby jej kres, którego konsekwencją będzie budowa Wolnej Polski nastąpił jeszcze za mojego życia.