Chocholi taniec niepodległości…

Dziś Żoliborska Grupa Rekonstrukcyjna “Sanacja”  korowód chocholi prowadząc w tan weselny biesiadników wprowadzając…

-Cóż tam panie w polityce?…chińcyki trzymają się mocno? (Czepiec, do Dziennikarza; akt I, scena 1)

(…)

-Jak się żenić, to się żenić! (Pan Młody do Radczyni; akt I, scena 21. ) …Podpisanie Traktatu Lizbońskiego (Lech Kaczyński).

-Co się w duszy komu gra, co kto w swoich widzi snach. ( Chochoł do Isi; akt II, scena 3)…Palenie chanukowych świec w polskim parlamencie.

-Ja muzykę zacznę sam, tęgo gram, tęgo gram…(Chochoł; akt III, scena 37)…Brak reakcji na haniebną, amerykańską rezolucję 447…

-No, tylko my jesteśmy tacy przyjaciele, co się nie lubią. (Żyd do Pana Młodego; akt I, scena 17) Uwalenie ustawy o IPN odnośnie sankcji za pisanie o “polskich obozach”, a tak naprawdę ustalanie jej kształtu w Tel Awiwie.

-Niech na całym świecie wojna, byle polska wieś zaciszna, byle polska wieś spokojna…(Dziennikarz do Czepca; akt I, scena 1.)…  Ściąganie do kraju obcych wojsk i wyrywanie z kieszeni podatnika miliardów złotych na ich utrzymanie.

-Mego ojca gdzieś zadźgali, gdzieś zatłukli, spopychali;  kijakami, motykami, krwawiącego przez lud gnali…(Gospodarz do Pana Młodego) …Ustawa o przekazaniu broni “sojusznikom”, czyli de facto rozbrojenie polskiej armii w razie “W”.

-Ostał mi się ino sznur. (Jasiek; akt III, sceny 34 i 36). …Restytucja mienia rzekomych, żydowskich spadkobierców.

-Trza być w butach na weselu. (Panna Młoda, do Pana Młodego; akt I, scena 12)… Sprowadzenie do Polski  banksterskich rozbójników JP Morgan de facto wystawiając Polaków na  pewną niewolę finansową…

-Miałeś, chamie złoty róg, miałeś chamie czapkę z piór czapki wicher niesie, róg huka po lesie, ostał ci się ino sznur, ostał ci się ino sznur.  (Chochoł; akt III, scena 38)…Wypowiedź pana Morawieckiego, że:  “Polska jest własnością kogoś z zewnątrz”.

– A to Polska właśnie… ( Poeta, do Panny Młodej; akt III, scena 16)…

Zdjęcie…Joanna Sierko Filipowska ‘Przebudzenie – chochoły z Nieborowa’ (olej/płótno)

O autorze: trybeus

Czterdziestoletni Katol I Moher z Kościoła toruńskiego, parafia podhalańska...łowca jehowitów...Kurnik's Managemen ...