Proces Witolda Gadowskiego vs. Ringier Axel Springer. Nieobecność TVP

Jeden brat mojego dziadka spędził okupację w obozie, drugi – rotmistrz – zginał w zbombardowanym przez Niemców pociągu. Teraz Ringer Axel Springer, przed polskim sądem, wytacza mi proces i reprezentuje go kancelaria Zięby przyjaciela prezydenta Dudy /Radio Maryja/

 

“W pozwie uznano, że naruszyłem dobra osobiste Ringier-Axel Springer Polska poprzez to, że stwierdziłem, że Niemcy robili mydło z ludzkiego tłuszczu, że robili abażury do lamp z ludzkiej skóry oraz że rozsiewali po polach zwęglone zwłoki swoich ofiar jako nawozy. Stwierdziłem też, że w koncernie Axel Springer zasiadali ludzie związani z Wehrmachtem, SS i Gestapo a sam  Axel Springer /założyciel koncernu/ miał epizody współpracy z reżimem nazistowskim. Zostałem pozwany za to, że powiedziałem prawdę, która jest niewygodna dla niemieckiej polityki historycznej. Przejawiała się ona m. in. emisją serialu „Unsere Mütter, unsere Väter” w telewizji polskiej. Ta polityka tak rozszarogęsiła  się w Polsce, że usiłuje nam tę niemiecką narrację wtłoczyć w głowy procesami, edukacją i niemczeniem ludzi, wysyłanych na stypendia za niemieckie pieniądze (…)

Nie ma innego interesu na terenie Polski jak polski interes narodowy”.

– powiedział dziennikarz licznie zgromadzonej publiczności.

Wśród zgromadzonych na sądowym korytarzu dziennikarzy zabrakło ekipy TVP. Jakiś czas temu Witold Gadowski otrzymał „wilczy bilet” od kierownictwa TVP polegający na zakazie występowania w telewizji publicznej.

Ostatecznie rozprawę odwołano” ze względów bezpieczeństwa”.

“Korzystając z tego, że Państwa jest tak dużo chciałbym upomnieć się o panią Basię Poleszuk, która została aresztowana i skazana moim zdaniem bezprawnie na 4 m-ce aresztu w formie represji politycznej (…) Hasło ulica przestaje być złowieszcze. Hasło ulica zaczyna znaczyć polska ulica. Jeżeli obecna władza nie będzie respektowała prawa Polaków do gospodarzenia w polskim domu, to tą władzę również zmieni ulica” – stwierdził na konferencji prasowej przed sądem Witold Gadowski.

_____________________________________________________________________________________________________________

Ekspedyt.org/ wRealu24.pl/dl

 

 

 

O autorze: Redakcja