Program z Wojciechem Cejrowskim zdjęty z anteny TVP

Wyjaśniając zaistniałą sytuację, Jarosław Olechowski były dziennikarz Newsweeka, aktualny dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej napisał na Twitterze.

Nie jest prawdą, że emisja programu”Minęła20” została zawieszona. TVP nie zerwała umowy z Wojciechem Cejrowskim. Jesteśmy zainteresowani dalszą współpracą. Krótka przerwa jest potrzebna na refleksję. Na antenie TVP nie ma miejsca na poglądy i zachowania sprzeczne z polską racją stanu.

Wojciech Cejrowski w rozmowie z Krzysztofem Skowrońskim punktuje PiS, podając przykłady cofania istotnych zmian oraz deklaruje, że będzie szukał innej opcji. Wspomina również incydent w sejmie podczas którego  “cham Kaczyński ośmielił się grozić palcem” posłance Annie Siarkowskiej.

 

Według Wojciecha Cejrowskiego powodem jego wyrzucenia było:

Moim zdaniem wcale nie wyleciałem z #Minęła20 za palenie flagi, ani za krytykę #PiSlamizacja. Wyleciałem za to:

Prezes Kaczyński ma za pazurami krew niewiniątek i jest u mnie od dawna na cenzurowanym, bo obiecuje – nie po raz pierwszy – w kampanii, że zajmie się dla mnie ważną, najważniejszą, aborcją, a potem pod dywanik to zmiata, nie zajmuje się, kadencja mija i w następnych wyborach znowu mi obiecuje, że się zajmie /PCh24.pl/ Aktualizacja 30.11.2018/

______________________________________________________________________________________________________________

Twitter/dl/Radio Wnet/

O autorze: Redakcja