Mowa, mową, ale co z czynami? Napad na red. Magdalenę Ogórek

W ostatnich tygodniach mamy do czynienia z falą ględzenia na temat „mowy nienawiści”. Nikt jednak nie próbuje jednak zwalczać „czynów nienawiści”. Różne wyczyny bojówek Antypisu traktowane są z niezwykłą wręcz tolerancją i pobłażliwością, także a nawet przede wszystkim, przez policję. Było to wyraźnie widać w czasie ataku na redaktor TVP, Magdalenę Ogórek. Zdarzenie to miało miejsce wczoraj [2.02.2019] wieczorem przed budynkiem TVN na pl. Powstańców w Warszawie.

Jako pierwszy poinformował o nim portal Wirtualnemedia.pl {TUTAJ}. Czytamy w nim:

„Magdalena Ogórek w sobotę wieczorem prowadziła w TVP Info „Minęła 20”, a także – jak co tydzień wspólnie z Jackiem Łęskim – „Studio Polska”. Po zakończeniu tego drugiego programu dziennikarka została zaatakowana przez grupę protestujących, kiedy wyszła z siedziby stacji przy placu Powstańców w centrum Warszawy i chciała odjechać zaparkowanym w pobliżu samochodem. Protestujący krzyczeli do niej m.in. „Wstyd i hańba”, „Kłamczucha” oraz „Zatrudnijcie dziennikarzy”. Pokazywali kartki z podobnymi napisami, nakleili też na auto wlepki z hasłem „TVoja wina”. Z wideo zamieszczonego na profilach „Polska normalna” i „Zdrowa Polska” wynika, że na miejscu pojawiło się kilku policjantów. Eskortowali Magdalenę Ogórek i utorowali jej drogę wyjazdu, usuwając osoby, które próbowały usiąść przed samochodem.”.

Portal zacytował też twitty ministra Joachima Brudzińskiego: „Szanowna Pani Redaktor @ogorekmagda proszę przyjąć moje wyrazy ubolewania, za brak stanowczej reakcji @Policja_KSP wobec tej dziczy która zaatakowała Panią przed budynkiem @tvp_info. Poleciłem analizę materiałów operacyjnych i podjęcie niezwłocznie wszelkich stosownych działań.”. oraz samej red. Ogórek: „Szanowna Pani Redaktor @ogorekmagda proszę przyjąć moje wyrazy ubolewania, za brak stanowczej reakcji @Policja_KSP wobec tej dziczy która zaatakowała Panią przed budynkiem @tvp_info. Poleciłem analizę materiałów operacyjnych i podjęcie niezwłocznie wszelkich stosownych działań.” oraz samej red Ogórek: – Auto oplute, porysowane, obklejone całkowicie naklejkami, wyzwiska, rzucanie się pod koła. Szarpanina i przemoc. Tak wyglądał mój wyjazd z TVP. A oni się cieszą i wklejają film -„.

Przebieg owego napadu można zobaczyć na filmie {TUTAJ}. Wszystko wskazuje na to, że bojówkarze związani byli z profilem twitterowym @PolskaNormalna {TUTAJ}. Pojawił się tam wpis:

„Warszawa 02/02/19 przed TVPis Pożegnanie Ogórek po seansie kłamstw i nienawiści w #Minela20 „sprzedajna kłamczucha” „wstyd i hańba” „zatrudnijcie dziennikarzy” #tvpŁże Tam nas powinno być kilkaset tysięcy. To jest centrum kłamstwa i propagandy pisowskiej dyktatury ciemniaków.”.

Przyjrzałam się bliżej temu profilowi. Prowadzony jest on w języku rosyjskim, tylko same wpisy są po polsku. W związku z tym zasadne jest pytanie jakie zadał dziś bloger Dziennikarzobywatelski {TUTAJ} : „Czy totalna opozycja to forma wojny hybrydowej skierowanej przeciwko Polsce ?”. Na zakończenie zwrócę jeszcze uwagę na wpis UPARTEGO {TUTAJ}, który wyjaśnia dlaczego właśnie red. Magdalena Ogórek jest jest obiektem takiej nienawiści ze strony Antypisu.

O autorze: elig