Eksperci docenili Polskę. Widzą w niej dojną krowę w nie najgorszej kondycji

Jak donosi niezalezna.pl

Premier Mateusz Morawiecki z entuzjazmem zareagował na wiadomości od agencji ratingowej Fitch, która podwyższyła prognozy tempa wzrostu PKB Polski.

Agencja zareagowała – tu prosimy czytelników o uwagę –  „na stymulację”. Chodzi o stymulację fiskalną. Tak wynika z opisu. Z tego powodu Fitch podniósł poziom PKB o 0,2% w 2019, a w 2020 o 0,5%.

Zdaniem agencji ostatnie socjalne obietnice PiS podbiją konsumpcję.

 

Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić!

Tym cytatem z idola polityków sprytnej podmiany można spuentować decyzję o niezaproszeniu Rosji na obchody rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej odbędą się w gronie państw, z którymi Polska współcześnie współpracuje na rzecz pokoju opartego na przestrzeganiu prawa międzynarodowego i szacunku dla suwerenności państw

szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski

W taki razie nie powinny być zaproszone również Niemcy, nie szanujące resztek polskiej suwerenności, uczestnik paktu Ribbentrop-Mołotow, państwo nam wrogie, współpracujące z Rosją przy wdrażaniu projektu Nord Stream 2.

Kto weźmie pieniądze za przywrócenie połączeń PKS?

Połączenia PKS zlikwidowała firma przewozowa  Mobilis Spółka z o.o. – “należąca do spółdzielni Egged, będącej największym przewoźnikiem autobusowym w Izraelu. Firma obsługuje komunikację miejską w Warszawie, Krakowie i Toruniu, a także jest właścicielem udziałów w dziewięciu Przedsiębiorstwach Komunikacji Samochodowej działających na terenie Mazowsza i Mazur”.

Do kogo będą trafiać pieniądze?

______________________________________________________________________________________________________________

Ekspedyt.org. Tendencyjnym komentarzem opatrzył dl.

O autorze: Redakcja