Dwużydzian Gliński i jego kolejna kompromitacja

Nie lubię jak ktoś robi ze mnie idiotkę. (…) Miesiąc temu rozmawiałam z ministrem Glińskim na temat Jedwabnego i on w pewnym momencie, proszę państwa mi mówi: „Ekshumacji w Jedwabnem nie możemy zrobić ponieważ Amerykanie wyprowadzą z Polski swoje wojska”. Mózg mi stanął. Ewa Kurek

Twórcą pojęcia dwużydzian jest Andrzej Niemojewski herbu Rola – polski poeta, pisarz i publicysta okresu Młodej Polski, religioznawca oraz społecznik.

W znanym artykule pt. „Dwużydzian Polaka” opisał porażkę programu asymilacji:

„Na gruncie drwin wytworzyło się duchowe współżycie Żydów i Polaków, Żyd powiedział Polakowi: Nie mogę z tobą nic wspólnie kochać, czcić, uwielbiać, nad niczym wspólnie cierpieć i do niczego wspólnie dążyć — ale możemy wspólnie drwić ze wszystkiego.Wydrwię ci twego Boga, twą Ojczyznę, twą tradycję i twe Ideały, twe pragnienia i twe wysiłki i obaj będziemy wyżsi ponad to wszystko. Zeszedł się żydowski kpiarz z polskim kpem i zaczęli ze wszystkiego kpić. I wytworzyło się środowisko, w którym żadna wielka idea, żaden wielki czyn nie mógł dojrzeć”.

Rzecz całą proponuję rozważyć teraz w kontekście tego, co ujawniła dr Ewa Kurek w rozmowie z senatorem Żarynem.

Nie lubię jak ktoś robi ze mnie idiotkę. (…) Miesiąc temu rozmawiałam z ministrem Glińskim na temat Jedwabnego i on w pewnym momencie, proszę państwa mi mówi: „Ekshumacji w Jedwabnem nie możemy zrobić ponieważ Amerykanie wyprowadzą z Polski swoje wojska”. Mózg mi stanął.

Jeżeli wicepremier polskiego rządu uważa, z całym szacunkiem, że dla garści kości żydowskich Amerykanie zrezygnują ze sprzedaży skroplonego gazu przez Polskę na południe, że Amerykanie zrezygnują ze wzmocnienia wschodniej flanki NATO… ja nie sądzę, że Amerykanie i Trump są głupi. Lęk polityków, którzy nie są pewni swojej wartości jest porażający.

Do tych, niewątpliwie gorzkich i prawdziwych słów Ewy Kurek należy dodać, że widok pisowskich dwużydzianów jest rzeczywiście porażający. Są to ludzie, którzy nie dbając aktualnie, o adekwatną do potrzeb, rzeczywistą modernizację polskiej armii, traktują wojska USA jak fetysz. Do tego smutnego obrazka pasuje również dwużydzian Czaputowicz, który usłyszawszy, że „Jonny Daniels złożył dokumenty w Prokuraturze Rejonowej, wzywając do pełnego zakazu wstępu do Polski dla Davida Irvinga”, dopełznąwszy do mikrofonu ogłosił , że państwo PiS zablokuje przyjazd tej osoby.

O autorze: CzarnaLimuzyna

Blog osobisty. Moje prywatne opinie na temat polityki nie mają charakteru "prawd objawionych". "Tylko prawda jest ciekawa". We wpisach antynarracyjnych stosuję hiperbolę.