Mój sługa, Andrzej Duda odrobinę się zbiesił

Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że Andrzej Duda, mój sługa… tak, to nie pomyłka, wszak władza to służba, otóż sługa mój odrobinkę się zbiesił. Napisałem zbiesił, no bo tak jest bezpieczniej. Nie ma jeszcze grzechu diablo-fobii, a antydiabelskość nie jest jeszcze tak piętnowana jak “antysemityzm”. Co innego gdybym napisał, że Dudę zażydzili mi palacze Chanuki i czciciele „mordu purimowego”.

Co znów zrobił ów niesłowny polityk rodem z Unii Wolności? Napisał na Twitterze po raz kolejny tę samą bzdurę, którą rozpowszechniają twórcy współczesnej hagady o judeo-chrześcijaństwie.

U nas ludzie już się zgłaszają gotowi złożyć datki na odbudowę Katedry Notre Dame. Dziękuję za to, bo jestem przekonany, że odbudowa Katedry może stać się symbolem odbudowy Europy. Obbudowy Europy na jej prawdziwym, historycznym, judeo-chrześcijańskim fudamencie. /pisownia oryginalna/

Jeżeli prezydent Duda chciał  w ten sposób podlizać się środowisku mającemu swoją duchową siedzibę na antypodach cywilizacji łacińskiej, to źle trafił.

Warto wiedzieć, że owa ślepa kobieta wygląda tak i jest alegorią Kościoła triumfującego i pokonanej Synagogi.

Łopatologicznie rzecz ujmując cywilizacja łacińska i bazująca na rasistowskim zróżnicowaniu żydów i gojów cywilizacja żydowska to dwie całkowicie sprzeczne cywilizacje. Współczesny judaizm rabiniczny powstał ufundowany m.in. na negacji Jezusa Chrystusa, w oparciu o Talmud, który został napisany 400- 500 lat po Chrystusie. Cesarz Justynian I Wielki wydał zakaz czytania Talmudu, podobnie jak papież Grzegorz IX. Sobór Trydencki zakazał publikacji Talmudu z bezbożnymi fragmentami.

Tak więc hagada o rzekomych korzeniach judeo-chrześcijańskich Europy jest bzdurą do kwadratu. Andrzeju, mój niewdzięczny sługo, opamiętaj się! Kłamstwa z prawdą połączyć się nie da.

O autorze: CzarnaLimuzyna

Blog osobisty. Moje prywatne opinie na temat polityki nie mają charakteru "prawd objawionych". "Tylko prawda jest ciekawa". We wpisach antynarracyjnych stosuję hiperbolę.