Totalna klapa strajku nauczycieli

Przedwczoraj [23.04.2019] napisałam notkę „Co to jest ośli upór?” {TUTAJ}, w której stwierdziłam, iż cechuje on Sławomira Broniarza, szefa ZNP, nie chcącego przyznać się do porażki strajku. Dziś Sejm uchwalił nowelizację prawa oświatowego {TUTAJ}. Powoduje ona, że klasyfikacja maturzystów może się odbyć niezależnie od widzimisię związkowców. Na krotko przed głosowaniem Sławomir Broniarz wystąpił na konferencji prasowej, że ZNP zawiesza strajk nauczycieli do września {TUTAJ}.

Broniarz zapowiedział wznowienie strajku we wrześniu, ale jest to mało prawdopodobne. Bloger Matka Kurka [Piotr Wielgucki] opisał na Twitterze finansowe skutki strajku {TUTAJ}:

„Mniej więcej tyle 975 000 000 zł (130 zł średnio za każdy z 15 dni bez pracy od 500 000 z 700 000 nauczycieli) zaoszczędził budżet państwa na strajku „nauczycieli”. Prawie miliard, który można z czystym sumieniem przznaczyć na nagrody dla niestrajkujących nauczycieli.

@Matka_Kurka

PILNE! Właśnie uzyskałem informację, że „nauczycielowi” dyplomowanemu pensja za miesiąc została wyliczona na niecałe 600 zł. Pensja @Broniarz bez zmian, @ZNP_ZG rozważa przyznanie premii za „sukces” strajku.

Piotr Wielgucki

‏@Matka_Kurka

Nie koniec na tym. Za obniżką pensji idą obniżki urlopowego, trzynastki i nadgodzin. Dziękujecie swojej głupocie „nauczyciele”, @Broniarz i @SchetynadlaPO. A na ostatni przebój proponuję: „Znowu w życiu mi nie wyszło, tum, dum, dum…”.Piotr Wielgucki ,”.

Wątpię, czy nauczyciele dadzą się nabrać ponownie na taki strajk. Na razie niektórzy starają się robić dobrą minę do złej gry Oto wypowiedź nauczycielki cytowana przez TVN24.pl {TUTAJ}:

„W III LO w Łodzi protestowali nauczyciele, którzy nie są związkowcami. Mimo to decyzja przedstawiona przez szefa ZNP ma być tutaj uszanowana. – Wracamy do pracy, bo dobro uczniów jest najważniejsze – mówiła na antenie TVN24 Agnieszka Oganiaczyk, nauczycielka z łódzkiego LO. Podkreślała, że „nauczyciele są zwycięzcami” tego protestu. Mimo że na razie nie udało się niczego wywalczyć. – Pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie walczyć o swoje. We wrześniu wrócimy z większą determinacją – zapowiada nauczycielka.”.

Aby się zabezpieczyć na wszelki wypadek – rząd jest zdecydowany doprowadzić do końca prace nad nowelizacją prawa oświatowego. Dziś o godz. 19 zajmie się nią Senat.

O autorze: elig