Przykład stosowania tolerancji represywnej przez Schulmana, prezesa PayPal. Prawicowi aktywiści nie zrobią przelewu

Wiemy, że będziemy musieli zmierzyć się w sądzie z następstwem naszych decyzji o zablokowaniu kont prawicowym aktywistom. Ale nie ma naszej zgody na sianie nienawiści — powiedział Dan Schulman, prezes PayPal w wywiadzie udzielonym „GW” zwanej potocznie Gazetą Żydowską.

Schulman powiedział, że z powodu ustawy unieważniającej ochronę obywateli LGBTQ+ podjął decyzję o wstrzymaniu inwestycji swojej firmy w Karolinie Północnej. W dalszej części wywiadu przyznał się do wspierania lgbt w Polsce.

„Gazeta Żydowska” robiąc wywiad ze swoim rodakiem zza Wielkiej Wody dopuściła się manipulacji. Użyła słów, które nie padają w wywiadzie. Tytuł brzmi: „Tu faszysta nie zrobi przelewu”.  Tymczasem słowa: faszysta, faszyzm nie były wypowiedziane przez Schulmana. Dodatkowo użyto zdjęć na których są polscy narodowcy.

W sierpniu 2017 r. zablokowaliście kilka kont skrajnie prawicowych aktywistów za mowę nienawiści. Czy to stanie się standardem w PayPal?

— Sianie nienawiści, dyskryminacja, nietolerancja wobec jakichś społeczności czy religii są sprzeczne z naszymi zasadami.

PayPal wspiera także polskie organizacje działające na rzecz społeczności LGBT.

— Staramy się wykorzystywać naszą skalę działalności, aby wspierać różne pomysły i przedsięwzięcia na całym świecie. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z organizacjami takimi jak Stowarzyszenie Grup Lambda, która jest jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych organizacji LGBTQ+ w Polsce. Pomagamy im też pozyskiwać nowych darczyńców.

Czy odważycie się na takie posunięcia jak w Karolinie Północnej tutaj, w Polsce, gdzie prawa LGBT+ nie są respektowane?

— Jak wspomniałem, zajmujemy stanowisko w ważnych kwestiach zagrażających podstawowym prawom człowieka. /”Wysokie Obcasy”/

 

W treść wywiadu wkomponowane są linki  do podobnych marksistowskich wynurzeń typu:

  • Faszyzm to nie tylko swastyka na czole, chodzi też pod krawatem, studiuje i jest elokwentny
  • Na lęku można zrobić wszystko: zbudować faszyzm, homofobię, zdominować kobiety
  • Lidia Domańska z Koalicji Antyfaszystowskiej: Nie musisz bić się z faszystą na pięści

______________________________________________________________________________________________________________

 

O autorze: Redakcja