Pochwała doktora Wojciecha Szewki

W blogosferze ludzie najczęściej obrzucają się obelgami. Ja jednak zrobię wyjątek od tej reguły i szczerze pochwalę dr Wojciecha Szewkę, eksperta Collegium Civitas od spraw Bliskiego Wschodu. Wczoraj [26.06.2019] miałam przyjemność wysłuchania w telewizji wRealu.pl {TUTAJ} rozmowy dr Szewki z Krzysztofem Lechem Łukszą. Trwała ona tylko 49 minut, ale znacznie wzbogaciła moją wiedzę na temat różnych uwarunkowań bliskowschodniej polityki.

Można się było wiele dowiedzieć na temat niełatwej sytuacji, w jaką wpędził się Donald Trump, możliwościach irańskiego odwetu, przyczynach wrogości miedzy Iranem a Arabią Saudyjską i Emiratami, powodów dla których Rosja i Turcja popierają Iran oraz o obawach Izraela. Dążenie tego ostatniego do osłabiania swych arabskich sąsiadów doprowadziło do tego, że oddziały wierne Iranowi znajdują się teraz u samych granic Izraela, w Libanie, Syrii oraz Iraku. Gorąco polecam wysłuchanie tej rozmowy.

Muszę zresztą dodać, iż regularnie przeglądam konto Wojciecha Szewki na Twitterze {TUTAJ}. Można się tam dowiedzieć o wielu wydarzeniach na Bliskim Wschodzie [od Maroka do Pakistanu], o których milczą nasze media. Wszystkim to konto polecam.

O autorze: elig