Odpowiednik Rostowskiego, reprezentant finansowego NWO nowym ministrem finansów

Tadeusz Kościński / od lewej/ spotkanie w Amerykańskiej Izbie Handlowej/

Urodzony w Londynie Tadeusz Kościński, Absolwent Goldsmith’s University of London, zwolennik przeniesienia gotówki z kieszeni Polaków do bankowości elektronicznej został nowym ministrem finansów. Kościński dał się poznać jako zwolennik „obrotu bezgotówkowego” postrzeganego jako jeden z rodzajów ubezwłasnowolnienia Polaków poprzez odebranie im możliwości kontroli nad własnymi pieniędzmi. W „polskiej bankowości” pojawił się w okresie rządów postkomunistycznych. W 1997 roku prawdopodobnie za rządu koalicji AWS-Unia Wolności otrzymał stanowisko dyrektora Banku Zachodnim WBK S.A (wikipedia i ministerstwo nie precyzują dokładnej daty).

” Jestem przekonany, że polskie finanse powinny być zdecydowanie bardziej cyfrowe. Dlatego jestem gorącym zwolennikiem obrotu bezgotówkowego, jestem zwolennikiem e-paragonów”

Nadal chce pan wyciągnąć ze skarpetek Polaków 200 mld zł?

W banknotach i monetach mamy aż tyle gotówki. Ale to tylko papier, nic więcej. Procesy związane z obsługą papierowych pieniędzy generują ogromne koszty dla budżetu. Gdybyśmy mieli je zgromadzone na rachunkach bankowych, to nie musielibyśmy produkować banknotów czy też ich zabezpieczać i liczyć. Pieniądze na rachunkach elektronicznych zawsze są w użytku.

(…)

 Twierdzi pan, że dla pana gotówka jest wrogiem.

To za mocne stwierdzenia, ale pamiętajmy, że każda płatność jest kosztem i hamulcem dla gospodarki. Nic do niej nie wnosi. Nam chodzi o minimalizację kosztów transakcji. (…) Gdy wszyscy będziemy płacić elektronicznie, to mamy prostą drogę do udostępnienia elektronicznego paragonu.

O którym niektórzy mówią, że to element inwigilacji klientów.

W moim pierwszym smartfonie od razu wyłączyłem GPS, żeby nikt nie wiedział, gdzie jestem. Zmieniłem zdanie, żeby skorzystać z darmowej nawigacji. Dokonałem prostej kalkulacji kosztów i zysków. Jeśli z dzielenia się listą zakupów będzie realna korzyść, to ludzie z tego skorzystają. /wywiad dla Onet.pl/

Trójkąt współpracy: Polska, Izrael i USA na konferencji „Israel Dealmakers Summit 2018”/ Wprost.pl/

Nominat Morawieckiego jest silnie związany z zagranicznym i polskim sektorem bankowym, od 1997 r. pełnił funkcję dyrektora w Banku Zachodnim WBK S.A, gdzie prezesurę sprawował doradca Donalda Tuska, aktualny premier PiS.

Sporo banków coraz bardziej chce otwierać współdzielone usługi w Polsce. JP Morgan na pewno nie jest ostatni. To wręcz ‚headline’, są duże kolejne instytucje, które z nami rozmawiają

/ Tadeusz Kościński, wypowiedź z 2017. / bankier.pl/

O autorze: Redakcja