Jakim papieżem jest Franciszek? Debata

Na to pytanie odpowiadali uczestnicy jednego z paneli dyskusyjnych podczas 35. Forum Młodych we Wrocławiu. W gorącej dyskusji udział wzięli: Joanna Bątkiewicz-Brożek, Tomasz Terlikowski, Tomasz Rowiński, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, ks. prof. Kazimierz Papciak. Panel prowadził ks. Rafał Kowalski.

Ks.Isakowicz Zaleski wielkie dzieki za prawde
Brawo dla ks. Zaleskiego za odważne wypowiedzi, tak naucza Jezus Chrystus, oczekujemy nauczania zgodnego z Pismem Świętym 💓
Ta pani nie ma rozeznania teologicznego Pan Terlikowski dobitnie wyjasnia.
Pan Terlikowski u mnie bardzo zapunktował. Brawo. 100 procent prawdy.
ks. Isakowicz Zaleski 100/100
Przestańcie wreszcie okłamywać katolików zacznijcie mówić prawdę. Dlaczego w Polsce jest taka zmowa milczenia? Kapłani są zastraszeni
Dziękuję dr.Terlikowski
Ks. Zalewski brawo, wielkie brawo za mówienie prawdy. Terlikowski jestem pod wrażeniem. Brawo.
Pan redaktor Tomasz Terlikowski i ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski umieją zabrać głos i powiedzieć prawdę, rozsądnie ocenić postępowanie papieża. Nigdy nie podejrzewałam, że kiedykolwiek będę miała wątpliwości związne z osobą papieża… Pani Joanna Bątkiewicz-Brożek nie ma argumentów ani konkretnej wiedzy, bez sensu zgłasza sprzeciw… Prowadzący rozmowę ks. Rafał Kowalski nie zachowuje neutralności.
Mądre i słuszne wypowiedzi dwóch panów dziennikarzy i ks. Zalewskiego świadczące o prawdziwej miłości do Kościoła Katolickiego – dziękuję.
Pięknie ks. Tadeusz. Pojechał prowadzącym. Prawda was wyzwoli.
Katolicyzm jest CHRYSTUSOWY, a nie latynoski,europejski,racjonalny lub nie.
Przerywanie przez młodego Kapłana i zamykanie ust księdzu jest nie właściwie
Prowadzący nie wie, gdzie schować się jak mówi samą prawdę ks. Isakowicz. On chyba myślał, że Ci goście będą chwalic i kłamać jednocześnie o Franciszku

 

Bardzo sobie cenię Panią Joannę, niemniej jednak jeśli chodzi o tę debatę to mam takie przemyślenie – otóż Pani Joasia., nader często przywoływała ks Dolindo,.. Ten Ksiądz milczał dlatego, bo sprawa dotyczyła bezpośrednio jego samego, ale gdyby za czasów ks. Dolindo był problem podobny do Amoris Laetitia , albo sprawa zmiany któregokolwiek prawa / przykazania Bożego, wydaje mi się, że wówczas ks. Dolindo zabrał by głos i bronił doktyrny… Ponieważ właśnie kochał Chrystusa i nie pozwolił by żeby zmieniać Jego przykazania / nauki., ażeby Boga nie ranić.

 

Jezus jednak powiedział „niech wasza mowa będzie tak tak, nie nie”
Pan Terlikowski znowu w formie! Super! A Pani Ania dużo emocji, mało merytoryki.
Kościół nie potrzebuje reform, bo świat się zmienia. Świat ma się zmieniać dzięki Kościołowi. Jeśli uznaje się heglowskiego „ducha czasu”, to to nie jest Duch Święty. Wiadomo jaki to duch, jeśli nie święty. Lenga, Isakowicz-Zaleski, Lisicki, Kratiuk. Ostatni bastion tradycji. Wracajmy do tradycji.

 

Ks.Isakowicz Bóg zapłać !
Brawo dla księdza Tadeusza!
Myślę, że cennym elementem w tej dyskusji byłby także udział red. Pawła Lisickiego. Oczywiście zgadzam się z red. Terlikowskim i bardzo dziękuję ks. Isakowiczowi-Zaleskiemu za to, że zawsze mówi prawdę bez względu na konsekwencje.

 

Obejrzyjcie sobie wrowadzenie bożka Paciamamy w orszaku kardynałów i szamanow pod przewodnictwem papieża, i potem przypomnijcie 1 przykazanie dekalogu .ja nie mam wątpliwości
A o. Pelanowski??? Po sw. Janie Pawle II krysztalowy charakter rowniez u Benedykta XVI krysztalowa piekna osoba, a Franciszek to widac i slychac co robi… Ks. Isakowicz NIECH BOG BLOGOSLAWI I STRZEZE
Dziękuję Panu Terlikowskiemu za odpowiedź na ostatnie pytanie. Dziękuję ks Zaleskiemu za prawdę
Zabrakło red. Pawła Lisickiego. Szkoda.
Czy prowadzący nie słyszy że ma kiepskie nagłośnienie? Fatalne.
Ta kobieta nie ma kontaktu z rzeczywistością.
Ach, gdyby ksieza tu bedacy ubrali sutanny….
To pierwsza publiczna dyskusja o kontrowersyjnym papieżu dokonywana na katolickiej uczelni w Polsce. To pokazuje, że problem aktualnego papieża zaczyna wzbierać nawet w uciszanym polskim Kościele. Problemu tego papieża nie da się przeczekać licząc, że kolejny będzie normalny. Nominacje kardynalskie Franciszka wskazują, że po obecnym papieżu będziemy mieli jakiegoś kolejnego papieża Franciszka – oby nie był gorszy od obecnego, a przecież nie jest wykluczone, że wybrany zostanie jeszcze gorszy rewolucjonista. Ks. Kobyliński rzucił pomysł zorganizowania synodu Europy Środkowo- Wschodniej, który twardo potwierdziłby tradycyjne nauczanie Kościoła bez tych wszystkich nowinek, aby chociażby dać świadectwo prawdzie w obliczu jawnie heretyckiej „drogi synodalnej” w Niemczech, które chcą swoje poglądy narzucić reszcie Kościoła.
Pięknie ks. Isakowicz. Prowadzący chce zagluszyć. Dokładnie Franciszek tylko mówi a zero robienia.
A ja miałam nadzieję, że kobieta wystąpi także w obronie Chrystusa a nie tego który go zdradza…
Ks. prowadzący powinien być skromniejszy.
Dziękuję Panu Rowinskiemu i Terlikowskiemu.
Ta pani mocno zaniża poziom dyskusji.
Panie Terlikowski,WYRAZY SZACUNKU🇵🇱🕊🕊🕊
Ksiądz Isakowicz-zaleski,jak zwykle,mówi PRAWDĘ. Dziękuję
Mam pytanie do tej pani. Czy pani zna wizje papieża Leona, objawienia w La Salette i w Akitta zatwierdzone przez kosciół ? Czy pani zdaniem mamy sie spodziewać jeszcze gorszego papieża niż Franciszek?
Panie Tomaszu Terlikowski, szacunek! Księże Tadeuszu I. Zalewski – dziekuje za Ksiedza odwagę.
Proszę Ks Prowadzącego ,nie ładnie ,niekulturalnie, przerywac Ks Zaleskiemu.Widzowie i tak widzieli z jakim trudem powstrzymywał się Ksiądz przez całą wypowiedz KS Zaleskiego .
Pani Brożek,PAN JEZUS POWIEDZIAŁ,POZNACIE PRAWDĘ,A PRAWDA WAS WYZWOLI. Fałszywa pokora,nie jest POKORĄ
Pan Terlikowski zawarł sedno sprawy 100\100.
Zabraklo jeszcze Pana red. Pawla Lisickiego i ks.Edwarda Stańka. Zlamaniem pierwszego przykazania jest dokument z Abu Zabi.
My tego Kościoła nie uzdrowimy” ale my nie pozwolimy go zniszczyć,proszę pani.
Brawo , dziękuję ks. Zalewskiemu prawda tylko prawda nas uratuje !
obecna sytuacja w kk to wplywy masonerii, czyli slug szatana. Juz sto lat temu Sw Maksymilian Kolbe widzial marsze masonow w Rzymie wrogie kk.Masoni juz wtedy zapowiadali, ze doprowadza do wyboru swojego papieza.Czy Franek jest masonem???Napewno mozna tak podejrzewac.
Dzięki za gorzkie słowa prawdy KS,Isakowiczowi-Zalewskiemu,Bóg zapłać i daj mu jeszcze więcej odwagi.
Nie lubiłam p. Terlikowskiego, ale dziś zmieniam zdanie. Trzeba takich ludzi, ktorzy będą niezlomnie bronić wiary i trzymać się jej fundamentów. Szacunkiem darze od dawna ks. Isakowicza. Mam wrażenie słuchając tej debaty, że tylko Ci dwaj panowie mają odwagę bronić prawdziwej wiary nie „rozwadniajac” jej i kościoła katolickiego.
Panie Boże miej w opiece tych, którzy nas gorszą. Brawo i dzięki dla Pana Terlikowskiego i ks.Tadeusza.
Nie można tego prowadzącego słuchać. I niech się nawroci. Prowadzący chciał zakozaczyc i go zgasil Pan w okularach. Wstyd jaki to ksiądz. Do nauki!
Kim jest o. Kazimierz? Ja katoliczka czuję się w Kościele Katolickim jakbym była zlem koniecznym a wsyscy spoza to ukochane dzieci.
Po co prowadzący cały czas komentuje wypowiedzi
Ta Pani to skąd z tvn ? Czuję też , że Terlikowskiego i ks. Zaleskiego już więcej nie zaproszą
Kim jest ta kobieta? Akcent nie polski. Brednie I żadnej merytoryki
ta kobieta bredzi !!!!!!!
Odnośnie Bergolio polecam posłuchać Ojca Pelanowskiego co o nim i o sytuacji w Kościele mówi http://www.wydawnictwopaganini.pl/ojciec-augustyn-pelanowski/
Brawo Ks.lsakowicz
On jest biskupem Rzymu a nie papiezem ,papiezem jest Benedyk16
Mnie gorszy, ze Paież nie klęczy przed Najświętszym sakramentem a przed innymi tak. Nie poważne tłumaczenie tej Pani. Śmieszne wręcz. W/g mnie jest Pani nie logiczna,nie da się słuchać jej wywodów. Prowadzący nie kulturalnie przerywa. Przerażające.
Czy ci księża wstydzą się sutanny ???
Nie moge słuchać co ta kobieta mówi. Proszę pani my mamy swoich Dolindów w Polsce chodzby ojciec Pelanowski , abp Lenge, ks. Adam Skwarczyński i wielu wielu innych . Tutaj jest atak na te osoby za obrone wiary katolickiej . Problem z papiezem Franciszkiem jest taki , ze powoduje zgorszenie i rozłam w kosciele. Kościół ma byc twardy , nieugięty i niezmienny wtedy jest prawdziwy .
„Faryzeizm” z ust modernistów powinien być już dawno traktowany jak reductio ad hitlerum.
Brawo pan Terlikowski !! i ksiądz Zaleski , papież w odbiorze społecznym wprowadza zamęt.Piszę jako wierząca,
W Piśmie Świętym jest napisane, że kobieta nie powinna nauczać. Oto mamy dowód… Ta Pani jest strasznie zaciemniona :(
Ksiądz Isakowicz to przede wszystkim doświadczenie i Prawda!
Nie rozumiem heheszków pozostałych w trakcie wypowiedzi księdza Isakowicza-Zalewskiego, delikatnie mówiąc to nie eleganckie i nie przystoi ani księżom profesorom ani kurialistom, którzy tak ładnie się wystroili na ten panel i chcieli uchodzić za elite Kościoła. Niestety w efekcie swoich wypowiedzi po raz kolejny elita ujawniła swoją miałkość intelektualną. W sumie nie wiadomo o co górnolotnym księżom chodzi.
Jestem rozczarowana Panią Joanną:( nie sądziłam, że ma tak płytkie myślenie…
Jestem za prawdą, jestem za ks Tadeuszem👏
To nie jest mój i wielu innych papież.To jest antypapież.
Fałszywe Miłosierdzie !
Coraz rzadziej księża nakładają sutanny. Może już tylko do Mszy.
Brawo Ks. Isakowicz-Zalewski Bóg zapłać za prawdę.
Kto zaprosil ta Pania i w jakim celu? Emocjonalna paplanina pozbawiona logiki i zrozumienia tematu. Zmarnowany czas ktory mogl byc lepiej wykorzystany przez reszte panelistow oraz strata czasu dla sluchaczy
Brakuje merytorycznego głosu Lisickiego.
Pan Terlikowski- wielkie brawa!!!
Dożylem czasu kiedy szeregowi katolicy mają więcej wiary i pojęcia o naukach Jezusa niż tzw pasterze
Prości ludzie wiedzą, że Bergolio głosi herezje a uczeni debatują i debatują…
Już rozumiem, dlaczego Pan Jezus w Ewangeliach określił głupotę jako grzech. Ech…
Bravo Pan Terlikowski. Bravo ksiądz Zaleski.
Szanowna pani w czarnym ma taka logikę. Jak Franciszek zacząłby czcić oficjalnie lucyfera w Watykanie, to, żaden katolik świecki nie ma prawa nic powiedzieć bo to jest jakaś „wyższa mądrość kościoła” ,
Trzeba prawdę mówić nawet ta niewygodne
No całuję stopy dla publiki a nie ukleknie przed Jezusem pod postacią chleba.
Pani Joanna jest bardzo zagubiona. Życzę jej odnalezienia drogi do domu.
Swkiecki człowiek A mądrzej mówi od tego księdza po lewej A przede wszystkim mamy jednego Ojca który jest w niebie
Momencik, ksiadz prowadzacy powiedzial, ze papiez jest nastepca Jezusa Chrystusa. Cos mu sie pomylilo. Papiez jest widzialna glowa Kosciola, jest nastepca sw. Piotra, ale nie Jezusa Chrystusa.
Papież to zastępca Jezusa, a nie następca. Kobito prawda was wyzwoli. On udaje.
„Ale Paweł…!” – z całym szacunkiem, ale red. Terlikowski to nie jest jeszcze św. Paweł
Co za buta!!! Prowadzacy ogarnij sie, bo nie jeden swiecki jest bardziej pokorny
Terlikowski i ks. Zaleski – klasa!
Mając takich ludzi,jeszcze Polska nie zginęła, BÓG zapłać!!!👏👍😇
Kłania się przed ludźmi i to jest problem,przed LUDŹMI.
Jeżeli będą tacy kapłani jak prowadzący to z pewnością po naszym kościele. Księze gdzie jest Twoja wiara? Nie podoba mi się taki kapłan.
To nie jest papież tylko antypapież i apostata.
Czy antychryste ta pani tez pokocha? Kompletna nieumiejetnosc oceniania faktow. Pomylenia dobrego ze zlem. A Franciszek NIGDY nie kleka przed Najswietszym Sakramentem !!! Czemu kleka przed ludzmi??? Co do przeklaman, specjalnych bledow tlumaczenia itd, to prawda. Zawsze trzeba sprawdzac z oryginalem. Odpowiedz pana Terlikowskiego na wypowiedzi pani J – wielkie brawa !!!

O autorze: Redakcja