Nie ma i nie będzie na razie tarczy antyrakietowej. Co na to inteligentni wyborcy PiSu?

Baza w Redzikowie powinna być oddana do użytku rok temu. Domyślam się, że przeciętny wyborca PiSu tego nie wie, a także nie wie dlaczego baza nie jest wybudowana. Jednym z głównych celów tarczy miała być obrona przed rosyjskimi pociskami balistycznymi.

Drugą, niezwykle ważną kwestią, jest brak samolotów. Polska nie ma floty zdolnej chronić polskie niebo. Jakiś czas temu media donosiły, że zdolnych do użycia jest zaledwie 10 samolotów F-16 [link]. Jest to nieprawdopodobna kompromitacja, ponieważ inne państwa mają większą flotę, w tym F-35, co do których również nie ma pewności kiedy znajdą się w polskim wyposażeniu.

Inteligentnym wyborcom PiS wystarczy propagandowy bełkot o polskich sukcesach na kolejnych szczytach NATO. Po jednym z nich dowiedzieliśmy się, że dotychczas Polska była członkiem drugiej kategorii (!) Po ostatnim szczycie minister Błaszczak powiedział:

Udało się zapewnić bezpieczeństwo Polski.

Nie zwiększyć, a „zapewnić”. Czy oznacza to, że Polska nie miała dotychczas zapewnionego bezpieczeństwa? Minister Błaszczak mówił to już kilka razy w przeszłości. Prawdopodobnym jest, że za jakiś czas minister powie to po raz kolejny. Widocznie bezpieczeństwo Polski jest stanem nietrwałym i za jakiś czas trzeba będzie znów go „zapewnić”.

Inteligentni wyborcy PiS nie zwrócili także uwagi na inny istotny szczegół: USA nie rozpoczęły procesu przebazowania swoich sił do krajów bałtyckich, a zgodnie z logiką i zapowiedziami powinno to nastąpić. Elektorat nie wie także, że USA wielokrotnie rekomendowały nam wojnę partyzancką, od momentu zniszczenia przez hipotetycznego wroga (Rosję) polskiej armii. Inteligentni wyborcy PiS, domyślam się, nie wiedzą, że europejskie siły NATO nie mają potencjału do prowadzenia wojny lądowej z Rosją. Taką zdolność posiadają tylko USA.

Dla wszystkich: Polska myli swój interes narodowy z interesem sojusznika, z interesem światowym.

Polacy nie potrafią wyciągnąć wniosków ze swoich historycznych błędów, nie sprawdzają na bieżąco zgodności swojego interesu narodowego z interesem swoich „sojuszników”. Tak było podczas II Wojny Światowej.

O autorze: CzarnaLimuzyna

Blog osobisty. Moje prywatne opinie na temat polityki nie mają charakteru "prawd objawionych". "Tylko prawda jest ciekawa". We wpisach antynarracyjnych stosuję hiperbolę.