Fanaberie abp. Gądeckiego sprzeczne z encykliką „MORTALIUM ANIMOS”

archpoznan.pl

 

Trwają dni bez Chrystusa i Maryi w Kościele katolickim, obchodzone pod bałamutną nazwą „dzień judaizmu”. Właśnie przeczytałem, co zaplanowali żydzi i moderniści (truciciele) na dzisiejszy dzień. „Dzień judaizmu” wbrew kłamliwej nazwie trwa wiele dni i polega głównie na indoktrynacji maluczkich – przyzwyczajaniu ich do stałej “politycznej, religijnej i kulturalnej” obecności Żydów w przyszłym państwie “polin” nazywanym Rzeczpospolitą przyjaciół.

Głównym wydarzeniem w ramach XXIII Dnia Judaizmu będzie:

  • Nabożeństwo biblijne pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego z udziałem rabina z Berlina, Waltera Homolki.
  • Podczas nabożeństwa zostanie zapalona Menora Dialogu.

Inne wydarzenia to m.in:

  • Wczoraj z okazji przyznania abp. Muszyńskiemu nagrody „Menora Dialogu” laudację wygłosili: Michael Schudrich, oraz Walter Homolka, rabin Berlina.
  • 20 stycznia będzie można posłuchać fragmentów „Ksiąg Jakubowych” noblistki Olgi Tokarczuk w wykonaniu aktorów Teatru Nowego.
  • 25 stycznia znany aktor Mieczysław Hryniewicz zaprezentuje XIX-wieczną polską(?) poezję Żydów.
  • Wcześniej, bo 11 stycznia w południe miał się odbyć spacer po Trakcie Królewsko-Cesarskim: Szlakiem Dziedzictwa Żydowskiego, a po południu w Centrum Kultury Zamek będzie można posłuchać rozmowy na temat książki „Wspomnienia z trzech światów” Noacha Lasmana, poznańskiego Żyda i izraelskiego pisarza.

Papież Pius XI w Encyklice Mortalium Animos (O popieraniu prawdziwej jedności religii) – pol. Śmiertelne dusze, napisał o błędnej formie dążenia do religijnego braterstwa, twierdząc , że jedynym Kościołem założonym przez Chrystusa jest wyłącznie Kościół katolicki.

W tym celu urządzają, zjazdy, zebrania i odczyty z nieprzeciętnym udziałem słuchaczy i zapraszają na nie dla omówienia tej sprawy wszystkich, bez różnicy, pogan wszystkich odcieni, jak i chrześcijan, ba, nawet tych, którzy – niestety – odpadli od Chrystusa, lub też uporczywie przeciwstawiają się Jego Boskiej naturze i posłannictwu.

Katolicy nie mogą żadnym paktowaniem pochwalić takich usiłowań, ponieważ one polegają na błędnym zapatrywaniu, że wszystkie religie są mniej lub więcej dobre i chwalebne, o ile, że one w równy sposób, chociaż w różnej formie, ujawniają i wyrażają nasz przyrodzony zmysł, który nas pociąga do Boga i do wiernego uznania Jego panowania.

Wyznawcy tej idei nie tylko są w błędzie i łudzą się, lecz odstępują również od prawdziwej wiary, wypaczając jej pojęcie i wpadając krok po kroku w naturalizm i ateizm. Z tego jasno wynika, że od religii przez Boga nam objawionej, odstępuje zupełnie ten, ktokolwiek podobne idee i usiłowania popiera.

Moją opinię na temat fałszywego pojmowania judaizmu i organizowaniu podobnych fanaberii w Kościele katolickim zawarłem pod tym linkiem

fot. Twitter

Współcześni moderniści są karykaturą biblijnych apostołów, karykaturą kapłanów szanujących katolicką tradycję. Chrystus spotykał się z grzesznikami: celnikami i faryzeuszami, po to, aby mówić im Prawdę, co często skutkowało ich nawróceniem.

Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze mnie.

___________________________________________________________________________________________________________

Informacje o “wydarzeniach”: ekai.pl/poznan.jewish.org.pl/

O autorze: CzarnaLimuzyna

Blog osobisty. Moje prywatne opinie na temat polityki nie mają charakteru "prawd objawionych". "Tylko prawda jest ciekawa". We wpisach antynarracyjnych stosuję hiperbolę.