Komunikat dla czytelników i komentatorów portalu Legion św. Ekspedyta

Z ubolewaniem potwierdzam fakt o przejściu naszego portalu w stan uśpienia. Stan ów jest spowodowany trudnościami obiektywnymi z mojej strony oraz obowiązkami zawodowymi i rodzinnymi innych legionistów.

Do innych  przyczyn należą również: stan blokady na facebooku oraz dezercja kilku legionistów.

Fakt dezercji interpretuję jako:

  • wyraz tchórzostwa w obliczu faktów, które należy komentować w duchu tak, tak, nie, nie. Szczególnie w aspekcie prześladowania kapłanów dających świadectwo wierności tradycji katolickiej. Mam na myśli prześladowania mające swoją przyczynę w modernistycznych poglądach niektórych hierarchów z Episkopatu Polski. Kto ma bronić kapłanów jak nie wierni Kościoła katolickiego?
  • objaw zwątpienia w skuteczność walki za pomocą słowa pisanego.

W ciągu ostatnich dni żadna z osób posiadających uprawnienia nie kiwnęła palcem w bucie w kwestii podstawowych czynności administracyjnych. Brak jakiejkolwiek aktywności pozostaje w rażącej sprzeczności z poprzednimi okresami wielkiej aktywności, kiedy toczyły się wielodniowe intensywne dyskusje, niekiedy pozbawione głębszego sensu (wypowiedzi niektórych adwersarzy).

Czyny bez patronatu Ducha Świętego oraz tylko sama modlitwa bez walecznych czynów nie dadzą efektu w skali powszechnej.

CzL.

 

 

 

 

O autorze: CzarnaLimuzyna

Blog osobisty. Moje prywatne opinie na temat polityki nie mają charakteru "prawd objawionych". "Tylko prawda jest ciekawa". We wpisach antynarracyjnych stosuję hiperbolę.