Chcemy iść drogą Spinellego, a nie drogą Orbana lub Kaczyńskiego

Źródło: Facebook / @milionchvilek

 

Spektakularną wpadkę odnotowali demonstrujący w Pradze nasi bracia Słowianie, którzy udowodnili, że typ tzw. użytecznego idioty jest gatunkiem występującym powszechnie, na terenie całej Europy.

Manifestanci maszerowali od siedziby prezydenta Republiki Czeskiej Milosza Zemana na rynek Starego Miasta. Demonstracja była wyrazem poparcia dla wartości komunistycznych nazywanych w mediach “wartościami europejskimi”. Była również protestem przeciw Rzecznikowi Praw Obywatelskich, Stanislavowi Krzeczce, któremu zarzucono m.in. dystansowanie się od spraw zboczeńców.

Na jednym z transparentów widniał napis:

Chcemy iść drogą UE, a nie drogą Orbana lub Kaczyńskiego

AntyPiS i zwolennicy PiS na tym samym poziomie ogłupienia

Tak się składa, że w przypadku Kaczyńskiego demonstrujący nie mieli racji. PiS jest bowiem na tej samej drodze co UE. Aktualny kandydat na prezydenta Andrzej Duda wielokrotnie opowiadał się za wpisaniem na stałe do konstytucji dożywotniego członkostwa w UE. Ten sam Duda zaakceptował marksistowską Agendę 2030 z genderowym nadzieniem. Cele polityki społecznej w odniesieniu do imigrantów i LHBTQ są realizowane przez rząd Morawickiego. Minister tego rządu, Gowin niedawno bronił zażarcie genderowych studiów i ogłasił uroczyście, że nowa polska elita będzie składać się m.in. z Ukraińców.

Demonstrujący Czesi podobnie jak Polacy uwierzyli w zbitkę pojęciową „zjednoczona prawica”. Określenie to jest codziennie wielokrotnie suflowane przez TVN, Gazetę Wyborczą, TVP, Gazetę Polską i inne media.

______________________________________________________________________________________________________________

Dorzeczy.pl/ekspedyt.org

O autorze: CzarnaLimuzyna

Blog osobisty. Moje prywatne opinie na temat polityki nie mają charakteru "prawd objawionych". "Tylko prawda jest ciekawa". We wpisach antynarracyjnych stosuję hiperbolę.