Policja na usługach PiS szykanuje wiernych w kościele. Kolejny przypadek

Łamiąc konstytucyjne prawo do swobody praktyk religijnych PiS posunął się dalej niż komuniści za PRL. Nawet podczas antykomunistycznych demonstracji manifestujący mogli ukryć się w kościele, który był dla nich azylem, chroniącym przed milicją lub SB. Dziś antynarodowi socjaliści posunęli się o krok dalej i za pomocą sił porządkowych wyrzucają ludzi z kościoła.

Tymczasem Lex iniustissima non est lex -prawo rażąco niesłuszne nie jest prawem, a ostatni przypadek jego zastosowania miał miejsce w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Różańcowej w Ostrem na Żywiecczyźnie, w którym pojawiła się Policja na skutek donosu kapusia.

Jak informuje portal PCh24.pl, który powołał się na KAI

Z relacji oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Żywcu wynika, że policjanci przybyli do kościoła w wyniku anonimowego zgłoszenia o tym, że w świątyni zgromadziło się zbyt dużo wiernych – 16 osób i ksiądz.

„Nadwyżka” wiernych musiała opuścić Mszę Świętą.

O sprawie ma zostać poinformowany Sanepid. Może on wszcząć postępowanie administracyjne.

 

Kaplica w Ostrem. Proszę wyobrazić sobie ludzką postać i pomyśleć ile osób może zmieścić się w kościele zachowując bezpieczną odległość

 

O autorze: CzarnaLimuzyna

Blog osobisty. Moje prywatne opinie na temat polityki nie mają charakteru "prawd objawionych". "Tylko prawda jest ciekawa". We wpisach antynarracyjnych stosuję hiperbolę.