Kuratora walczącego z ideologią gender odwołał człowiek nowego Ministra Spraw Zagranicznych

Dlaczego PiS odwołał ze stanowiska swojego kuratora? Prawdopodobnie zadecydowało to, aby nie urazić komunistycznej międzynarodówki. No cóż… powzięte przez PiS zobowiązania są nadal wiążące, obliguje przecież Konwencja stambulska i zaakceptowana przez Dudę marksistowska Agenda 2030.

Kto sobie ubrudził sumienie odwołaniem kuratora oświaty, Grzegorza Wierzchowskiego, który powiedział kilka zdań prawdy? Okazuje się, że zrobił to Tobiasz Bocheński, Wojewoda łódzki,  szef gabinetu byłego wojewody Zbigniewa Raua, świeżo mianowanego ministra Spraw Zagranicznych.

Jaką zbrodnię popełnił pan kurator? Oto kilka cytatów:

Jesteśmy na etapie wirusa, ale myślę, że ten wirus LGBT, wirus ideologii jest znacznie groźniejszy, bo to jest wirus dehumanizacji społeczeństw.

To, że jest 55 płci, czy 70, to jest zaprzeczanie nauce, logice, zdrowemu rozsądkowi i człowiek wykształcony, używający swojego rozumu, powinien takie szkodliwe ideologie odrzucać.

Skandalem jest ponoć również to, że kurator powołał się na poglądy księdza Dariusza Oko, który nazwał genderyzm “mutacją marksizmu”. Wnioskodawca pan Wojewoda łódzki, jak wynika z jego urzędowej notki biograficznej lubi “pluralizm wartości”, a jeden z jego ulubionych filozofów, żydowski liberał Isaiah Berlin twierdzi, że nie istnieje żadne Prawo Naturalne. Występujący w roli Piłata minister Piontkowski, z tego co pamiętam,  sam używa komuszej nowomowy.

Z ostatniej chwili. Pojawiła się narracja dla użytecznych idiotów, że pan kurator jest ogólnie bardzo niedobry, bo zrobił coś bardzo złego. Co to było nie wiadomo. Nie wiadomo w tym sensie, że to tajemnica, która na razie nie może zostać ujawniona.

Pracownik Fabryki Onuc Sakiewicza pani Kania sugeruje, że to chodzi o “zboczone piątki” w szkołach. W tym przypadku kurator Wierzchowski również wyraził swój zdecydowany sprzeciw. O co więc chodzi?

 

______________________________________________________________________________________________________________

Zdjęcie w ikonie wpisu: ŁUW/Dziennik Łódzki/

 

O autorze: CzarnaLimuzyna

Blog osobisty. Moje prywatne opinie na temat polityki nie mają charakteru "prawd objawionych". "Tylko prawda jest ciekawa". We wpisach antynarracyjnych stosuję hiperbolę.