Ringier Axel Springer[ Fakt] bezapelacyjnie przegrywa – czyli jak Dawid wygrał z Goliatem

Ringier Axel Springer[ Fakt] przegrywa w Sądzie Apelacyjnym sprawę za przerobienie opozycjonisty antykomunistycznego na zbrodniarza komunistycznego – ostateczne zwycięstwo Janusza Fatygi

Potentat medialny ukarany za naruszenie dóbr osobistych

Kraków, 6 października 2020 r.

Historia zwycięstwa nad potentatem medialnym,

czyli rzec można – Dawida nad Goliatem

Niemiecki „Fakt” polskiego patriotę zobrazował jako komunistycznego zbrodniarza !

Jak ‚Fakt” przerobił polskiego antykomunistę, na zbrodniarza komunistycznego

Ruszył proces opozycjonisty antykomunistycznego, którego FAKT zobrazował jako komunistycznego zbrodniarza

Zwycięstwo w Krakowie nad Ringier Axel Springer [Fakt]

Uwagi:

Sąd stanął na wysokości zadania. Ukarał potentata medialnego za zobrazowanie polskiego antykomunisty jako zbrodniarza komunistycznego, a przy tym nie ukarał mnie za to, że rozpowszechniłem fakt naruszenia dóbr osobistych Janusza Fatygi, choć moją „winę” w tej materii w Sądzie Okręgowym podnosiła strona potentata.

Niestety nie można się zgodzić z opinią Sądu, że naruszenie dóbr było związane z niechlujstwem ” Faktu”, bo zdjęcie Janusza Fatygi przerobionego za zbrodniarza i zamieszczone na stronach portalu fakt.pl to był kadr/zrzut ekranu z filmu i trzeba było film przejrzeć, aby takie poglądowe zdjęcie z filmu wydobyć i następnie wzmocnić jego przesłanie czarną opaską na oczach. To wszystko opisałem na blogu i także w Kurierze WNET, ale jakoś Sąd tej oczywistej oczywistości nie uwzględnił, co rzutowało na niską karę [ co to jest 25 tys. na takiego potentata ?]

Przy okazji sędzia objaśnił podczas rozprawy [ min. 5.10-5.25 na mojej rejestracji wideo], że mówi tak, aby słyszał go przyrząd rejestrujący dźwięk, a nie publiczność na sali rozpraw, która miała trudności akustyczne [nawet ci, którzy nie cierpią na niedosłuch].

Przypomnę, że byłem sądownie grillowany przez 5 lat, bo nie słyszałem dobrze tego co mówił sąd a przyrząd słyszał !

Jest problem prawny – czy można obywatela grillować za to, że ma odmienną orientację akustyczną od urządzenia rejestrującego dźwięk ?

O autorze: Józef Wieczorek

W XX w. geolog z pasji i zawodu, dr, b. wykładowca UJ, wykluczony w PRL, w czasach Wielkiej Czystki Akademickiej, z wilczym biletem ważnym także w III RP. W XXI w. jako dysydent akademicki z szewską pasją działa na rzecz reform systemu nauki i szkolnictwa wyższego, założyciel i redaktor Niezależnego Forum Akademickiego, autor kilku serwisów internetowych i książek o etyce i patologiach akademickich III RP, publicysta, współpracuje z kilkoma serwisami internetowymi, także niezależny fotoreporter – dokumentuje krakowskie ( i nie tylko) wydarzenia patriotyczne i klubowe. Jako geolog ma wiedzę, że kropla drąży skałę.