Włażenie w tyłek bez mydła

Tak tylko mogę określić to, co robili redaktorzy Krzysztof Feusette i Stanisław Janecki przez pierwsze dwadzieścia parę minut ich wczorajszego [7.10.2020] programu “W tyle wizji” {TUTAJ(link is external)}. Omawiali protesty rolników przeciw tzw. “piątce Kaczyńskiego”. Zaczęli od piosenki Kazimierza Grześkowiaka “Chłop żywemu nie przepuści, a konkretnie od zwrotki “Chłop żywemu nie przepuści. Gdy się żywe napatoczy – nie pożyje se, a juści”. Dalsze komentarze na temat rolników utrzymane były w duchu publicystyki “Żołnierza Wolności” z sierpnia 1980 roku – “Strajk to chaos i anarchia”.

To był dokładnie ten sam rodzaj propagandy. Wymyślili nawet słowo “”norkarz” – zupełnie tak samo jak komuniści, którzy ubliżali rolnikom, nazywając ich “badylarzami”. Szczególnie rozjuszył dziennikarzy sojusz miedzy Agrounią a Konfederacją. Panowie dziennikarze starali się włazić w tyłek Jarosława Kaczyńskiego. Znam Feusette i Janeckiego jako inteligentnych publicystów piszących często mądre teksty. Czyżby nagle zgłupieli do tego stopnia, by zacząć wierzyć w to, że uprawiając lizusostwo działają na korzyść PiS?

Działacze Agrounii mogą nie być obdarzeni politycznymi talentami, a w Konfederacji są prawdopodobnie ruscy agenci. Nie zmienia to jednak faktu, że w sporze o “piątkę Kaczyńskiego” TO ONI MAJĄ RACJĘ. Ta ustawa jest wyjątkowym bublem prawnym – fanaberią Kaczyńskiego, a sposób jej przepchnięcia przez Sejm był skandaliczny. Zaszkodziła PiS jak mało co. Feusette i Janeckiego popierają ich koledzy z TVP Info, którzy wczoraj jedyną informację o protestach rolników zatytułowali “Agrounia wylała gnojówkę na rondzie Żołnierzy Niezłomnych” {TUTAJ(link is external)}.

Tym asom dziennikarstwa dedykuję piosenkę Jacka Kaczmarskiego “Pamiętnik znaleziony w starych nutach” {TUTAJ(link is external)}, a w szczególności fragment:

“I stoimy na galerii – chór kastratów,
Płynie nasz łagodny śpiew pochwalny śpiew!
– Laudatur – śpiewamy – laudatur!
Głos nasz równo i szeroko niesie się…”.

Zaczynam coraz bardziej cenić Rafała Ziemkiewicza. On nie dał się wykastrować i odszedł z TVP Info.

O autorze: elig