Między Giertychem a pandemią

toczy się obecnie życie w polskich mediach. Sprawę Giertycha dobrze opisał Matka Kurka [Piotr Wielgucki] w swym dzisiejszym [16.10.2020] tekście {TUTAJ(link is external)}. Dodam tylko, że omdlenie i ucieczka do szpitala wcale Giertychowi nie pomogły i prokuratura postawiła jemu oraz R. Krauzemu zarzuty:

“Zatrzymani na polecenie Prokuratury Regionalnej w Poznaniu biznesmen Ryszard K., adwokat Roman Giertych i inne osoby usłyszały zarzuty dot. przywłaszczenia i wyprowadzenia w latach 2010-2014 ze spółki deweloperskiej kwoty ok. 92 mln zł – poinformowała PAP Prokuratura Regionalna w Poznaniu.
Poza Ryszardem K. i Romanem Giertychem zarzuty usłyszeli także założyciele spółek fasadowych – jak podaje prokuratura – bliscy współpracownicy Giertycha
Zarzuty dotyczą przywłaszczenia środków spółki Polnord, wyrządzenia spółce szkody majątkowej, a także prania brudnych pieniędzy. Grozi za to do 10 lat więzienia
Jak podaje prokuratura, śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte 28 lutego 2017 r., po złożeniu zawiadomienia przez obecne władze spółki Polnord SA.” {TUTAJ(link is external)}.

Niektórzy, tak jak bloger Trotelreiner {TUTAJ} uznali, że wyciągniecie sprawy Giertycha ma być “przykrywką” zasłaniającą brak sukcesów rządu w walce z pandemią. Nie podzielił tego zdania Paweł Kukiz, który stwierdził:

“Życzę panu Giertychowi zdrowia, ale dla mnie osobiście nawet zatrzymanie papieża nie byłoby przykrywką dla stanu związanego z Covid-19 w Polsce. Oprócz zdrowia życzę troszeczkę skromności” – komentował zatrzymanie Romana Giertycha w Porannej rozmowie w RMF FM Paweł Kukiz.”{TUTAJ(link is external)}

Kukiz powiedział też, oceniając pracę rządu:

“Szczególnej polityki nie widzę, to jest raczej działanie po omacku (…) wiem jedno, że na model szwedzki czy na tego typu doświadczenie może sobie pozwolić państwo, w którym opieka zdrowotna funkcjonuje w sposób perfekcyjny. Tutaj jest wszystko na zasadzie “ratuj się, kto może”.”.

Ja też uważam, że polskie władze zostały całkowicie zaskoczone gwałtownym wzmożeniem aktywności koronawirusa w ostatnim miesiącu. Potrafią tylko zmuszać wszystkich do noszenia maseczek i wysyłać setki tysięcy ludzi na kwarantannę. Strefy żółte i czerwone też nie robią wrażenia na wirusie. O maseczkach pisałam {TUTAJ}, wykazując na podstawie historii pandemii w naszym kraju, iż są one całkowicie nieskuteczne. Rząd powinien zrezygnować z “walki z pandemią”, odblokować służbę zdrowia i zacząć traktować COVID – 19 jak każda inna chorobę, skupiając się na leczeniu naprawdę chorych. Koniec z testami dla osób zdrowych i “bezobjawowymi zakażeniami”.

O autorze: elig