Były prezydent żydowskiej B’nai B’rith Polin wspiera Giertycha

W kwestii przesłuchania mec. Giertycha przez CBA w związku ze sprawą malwersacji finansowych na sumę ponad. 90 mln. złotych, w której to sprawie pojawia się również nazwisko Ryszarda Krauze i Leszka Czarneckiego, istnieją liczne kontrowersje. Negatywne opinie dotyczą m.in. przeprowadzenia zatrzymania adwokata w jego mieszkaniu bez konsultacji z radą adwokacką – co mogłoby być problematyczne z uwagi na akta spraw, które Giertych miał w domu. Mecenas Giertych rzekomo stracił kontakt z rzeczywistością, gdy na przesłuchanie wszedł prokurator:

https://dorzeczy.pl/kraj/157517/giertych-nieswiadomy-podczas-przesluchania-nie-z-nami-te-numery.html

Mówił, że w trakcie przesłuchania CBA w jego mieszkaniu, znalazł się w łazience, a później już nic nie pamiętał.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że mec. Giertych symulował zaniki pamięci, opinię wydał warszawski lekarz żydowskiego pochodzenia – prof. Andrzej Friedman.

https://www.o2.pl/informacje/roman-giertych-symulowal-odpowiada-lekarz-6566643501324960a

Pierwszą ciekawostką jest to, że prof. Friedman był prezydentem masońsko-żydowskiej loży B’nai B’rith Polska w latach 2007-2009.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Friedman

Jako drugą ciekawostkę podaję to, że opinie ma pan profesor Friedman raczej mieszane 3/5, co oznacza, że połowa opinii jest negatywnych. Ja bym do takiego neurologa z poważnym problemem nie poszedł. Bałbym się, że jego nierzetelność i możliwy brak oddania sprawie pacjenta, może zaważyć na moim życiu i zdrowiu.

https://www.znanylekarz.pl/andrzej-friedman/neurolog/warszawa

W związku z tymi tropami (ponieważ chodzi tu o dużą politykę i duże pieniądze), osobiście skłonny jestem podejrzewać, że opinia prof. Friedmana nie jest wiarygodna. Z ciekawością czekam także na dalszy rozwój powiązanych spraw, licząc, że porachunki państwowo-mafijne wyciągną na wierzch nieco większą część góry lodowej, której ta sprawa jest – jak wskazuje zdrowy rozsądek – zaledwie czubkiem.

 

Prof. Andrzej Friedman (Czy te oczy mogą kłamać?)

O autorze: space