“Za ropę waszą – nie naszą” i Narodowa Kwarantanna

4 lata temu, zaraz po wygraniu przez Trumpa wyborów, zadałem proste pytanie, na odpowiedź na które czekałem lata 4:

Czy Trump posadzi Clinton – czy Układ skasuje Trumpa?

„Grupa Trzymająca USA ma zwyczaj korygowania wyników wyborów, gdy jej te wyniki nie odpowiadają.

Za mojego życia aż 3 takie korekty miały miejsce:

najpierw jakiś dziwny kolo zastrzelił prezydenta Johna Kennedy’ego, by zaraz potem zostać zastrzelonym przez umierającego na raka frustrata.

Parę lat później Robert Kennedy, pewniak w wyborach, został wyeliminowany przez jordańskiego Palestyńczyka, zaś Ronald Reagan tylko dlatego przeżył, że,  a jakże – świr! strzelał ciut niecelnie.

Krótko mówiąc, czy Trump pożyje jeszcze trochę, nie jest wcale takie pewne.”

***

Okazało się, że wprawdzie Trump 4 lata przeżył, ale za to wspomniana Grupa Trzymająca USA, przez te same 4 lata pracowała nad udoskonaleniem starego wynalazku, znanego pod marką handlową Maszynka do głosowania.

I teraz, za oceanem, w największej demokracji świata (można się już śmiać), odchodzi taki wałek, którego by się nawet protoplaści żoliborskich socjalistów nie powstydzili:

martwe dusze, superaty głosów, a nawet peeselowskie numery  na dosypkę ew. odsypkę – wedle potrzeby

I pomyśleć, że od tego, kto z tej nawalanki wyjdzie zwycięsko zależy, czy na wojnę za ropę waszą, nie naszą pójdziemy od razu, czy jednak trzeba będzie kolejne 4 lata poczekać.

***

Za to u nas jest cudnie:

socjaliści narobili takiego, pardon – bardaku, że karetki z ludźmi chorymi na normalne choroby (zawały, udary, nowotwory) stoją w wieeelogodzinnych kolejkach przed szpitalami, albo fundują konającym pacjentom zwiedzanie zarządzanego przez Kniazia Nowogrodzkiego lenna,  historycznym Szlakiem SORów do kostnicy.

Cóż, socjalistyczną modą, przez 5 lat zajmowali się tym, co uznali za priorytetowe.
Nie, nie mam na myśli zwyczajowej w tej branży jumy – to oczywista oczywistość.

Oni poświęcali czas rozrywkom wszelakim:

a to się – pardon – brandzlowali norkami i szynszylami, a to się darli o to, czyja sitwa będzie miała mniej czy więcej ministerstw i spółek Skarbu Państwa, a to zastępczo mierzyli się z LGBT i aborcją, których nie tykali latami, ale teraz z sondaży im wyszło, że słupki to lubią, to i się zajęli, choć szpenie z sondażowni słupki najwyraźniej pomylili z kołkami.

A żeby było już cudownie tak, że tylko nam kłopotów brak (guglować młodzi, guglować!) ,  Człowiek z Power Pointa żeni Polakom Narodową Kwarantannę.

Żeni z takim samym przekonaniem, jak kierowany przez niego bank żenił jeleniom kredyty we frankach.
I z takim samym przekonaniem, jak temu żenieniu zaprzeczał, i z identycznym, jak kiedy się jednak do tego żenienia, przyparty do muru, przyznał.

Bo Człowiek z Power Pointa wszystko co robi, z przekonaniem robi  – taka rasa, pardon! konfiguracja taka.

Generalnie – w żenieniu to jest tak dobry, jak sam mistrz Power Point, o którym mam zwyczaj mawiać, że o ile papier zniesie wszystko, to Power Point nawet jeszcze więcej.

Czego on, Ciemnemu Ludowi /Suwerenowi (wersja zależna od tego, czy swobodna, nienagrywana rozmowa, czy oficjalny spicz) , w swej karierze komiwojażera nie żenił!

I samochody na elektryczne bateryjki dla każdego (to dla każdego dotyczyło jednak najwyraźniej tylko bateryjek i to w wersji „paluszki” – te środkowe),
i 100 tys. mieszkań, i chyba tylko jeszcze Narodowego Lotu Na Księżyc nie, ale to tylko z braku czasu, bo jęzor nie serce – odpocząć musi.

Mam tylko w związku z tą kwarantanną narodową pytanie natury technicznej (bo ja inżynier jestem, jeszcze z prawdziwym, PRLowskim dyplomem):

ponieważ, jak to jeszcze niedawno para-prezydent Duda kląskał, Polska to jest ojczyzna dwóch narodów,

który z nich został wyznaczony do kwarantannowania, a który do trzymania kluczy?

O autorze: Ewaryst Fedorowicz