Jak działa psychologiczne wyparcie?

To teoria:

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Wyparcie

A w praktyce?

Media piszą o 90-latku z nowotworem, który zmarł na Covid.

Internauci: nie zmarł na Covid. I tak by zmarł, bo był stary. A Covid mu dopisali w papierach, bo płacą za to kasę szpitalom. A zresztą, przecież nie ma żadnego Covida. Jak może być coś takiego, jak choroba bezobjawowa? To niemożliwe.

Media piszą o 70-latku z cukrzycą, który zmarł na Covid.

Internauci: Nie siejcie paniki! Wirusy były, są i będą. Może i jest ten Covid, ale grypa też zabijała i zabija. Tylko o tym wcześniej się nie mówiło w mediach. Jakby miał zwykłą grypę, to też by zmarł, a nikt by o tym nie usłyszał. Ludzie z chorobami tak już mają, obniżona odporność go zabiła, a nie żaden Covid.

Media piszą o 50-latku bez “chorób współistniejących”, który zmarł na Covid.

Internauci: Ludzie, nie dramatyzujmy. Przecież to na pewno nie był Covid. Może miał zawał. A co? Mało to ludzi ma zawał w takim wieku i na niego umiera? A, że szpitalom płacą dopisywanie Covidu do karty zgonu, to mu wypisali. A poza tym? Czy zrobiono temu panu sekcję zwłok? Nie, więc jakim prawem ktoś twierdzi, że przyczyną był Covid?

Media piszą o 30-latku z chorobami i otyłością, który zmarł na Covid.

Internauci: Nie zabił go wirus, tylko to, że się spasł. Brak ruchu, napychanie się fast-foodami, to potem takie są efekty. Pewnie nawet i bez tego wirusa mógł dostać wylewu, czy czegoś innego. Zresztą? Napiszcie dlaczego nie zrobionu mu sekcji zwłok? Media epatują takimi historiami, żeby nas straszyć! Znali tego chłopaka? Wiedzieli co mu naprawdę jest? Pewnie wyrwali sobie z kontekstu jakieś fakty, żeby bardziej straszyć ludzi.

Media piszą o zdrowym, wysportowanym 20-latku, który zmarł na Covid.

Internauci: Przestańcie nas straszyć! Chcecie, żeby wszyscy się bali, żeby dalej odbierali nasze podstawowe prawa! A nie możemy przecież już dłużej żyć bez Starbunia, galerii handlowych, McDonalda! Ludzie, jaki Covid?! Przecież młode, zdrowe osoby nie umierają na Covid! Umierają tylko Ci starsi i schorowani. A skoro ten umarł, to na pewno miał jakieś ukryte choroby współistniejące! A mógł nawet o tym nie wiedzieć! Wprawdzie nie wierzymy w “choroby bezobjawowe”, ale są takie choroby, które można mieć, a nawet nie wiemy, że na nie chorujemy! A co? Mało to ludzi umiera dzisiaj w młodym wieku?! I jakoś nie robią z tego sensacji. A poza tym, niech ujawnią coś więcej. Czy ten pan przypadkiem nie pił, nie palił i nie brał narkotyków? Menele szybko się przekręcają. Aaa policjantem był? No to dobrze, że zdechł, należało mu się, za to że bił prawdziwych patriotów/kobiety (tu w zależności od sympatii politycznych: niepotrzebne skreślić) na demonstracjach, których ta faszystowska władza zabrania! A co w nich złego? Przecież profesor Simon powiedział, że na takich marszach nie ma żadnego zagrożenia epidemicznego… Zajmijcie się wreszcie chorymi na raka i o nich zacznijcie mówić!

Tak na koniec, kilka suchych faktów:

Codziennie w Polsce na raka umiera około 300 osób. Codziennie w Polsce na Covid umiera już 600 osób i wszystko wskazuje na to, że ta liczba niedługo przekroczy 1000. Na grypę umierało 143 osoby. Nie na dzień, ale na cały sezon.

https://pulsmedycyny.pl/najwieksza-od-5-lat-smiertelnosc-z-powodu-grypy-958452

Tymczasem Internauci wraz z większością społeczeństwa z uporem maniaka twierdzą, że no przecież grypa też zabijała i zabija, a Covid to nic innego, jak zwykła grypa, tylko bardziej medialna. Jak wytłumaczyć te nieprawdopodobne zakłamanie i zaklinanie rzeczywistości? Ja potrafię tylko tym zjawiskiem wyparcia. Internauci podobno nie wierzą mediom, a dziwnym trafem przyjęli ich ekscentryczny wymysł o mitycznych chorobach współistniejących, jako prawdziwym zabójcy. O czym świadczy wyparcie? O strachu. Jeśli tyle bredni w polskim Internecie, to znaczy, że nasz naród rzeczywiście tym razem śmiertelnie się przeraził.

Żeby nie być gołosłownym, poniżej przedstawiam kilka internetowych wpisów. Tu akurat pod artykułem o śmierci na Covid byłego gwiazdora kolarstwa. Dodam, że wpisy w podobnym stylu, co poniższe stanowiły około 90% z puli wszystkich komentarzy.

O autorze: Migorr

Jestem równolatkiem tworu zwanego "Trzecią Rzeczpospolitą". Moje marzenie: Aby jej kres, którego konsekwencją będzie budowa Wolnej Polski nastąpił jeszcze za mojego życia.