Breakdance czyli taniec wyszczepianiec

W menu na dziś danie ciężkie w (mam nadzieję) lekko strawnej zalewie. O tym co nas pewnie czeka w przerwie między reklamami i zapowiedziami świątecznych uciech w TV.

Zapraszam do lektury.

_____________________________***___________________________

Sławny niegdyś piosenkarz, niejaki Franek Kimono, miał w swoim repertuarze ostry kawałek pt. Breakdance (czyli taniec połamaniec). Kto pamięta ten wie ile zwinności i kondycji wymagała choćby próba naśladowania ówczesnych wykonawców rzeczonego tańca. Co prawda Franek śpiewał ‘spróbuj, bo nie jesteś bez szans’, ale każdy intuicyjnie wiedział czym się to mogło skończyć…

Wiele wskazuje na to, że szykuje nam się nie mniejszy spektakl medialny z wykorzystaniem głów państw (byłych i obecnych), artystów oraz wszelkiej maści  celebrytów. Zapowiadają to tzw. czynniki w wielu krajach i chyba już niedługo zobaczymy wręcz kawalkadę materiałów zachęcających społeczeństwo do przyjęcia szczepień przeciw covid-19.

Zdecydowanie najbardziej znaną wśród osób gotowych do przyjęcia szczepienia jest JW królowa Elżbieta II.

W najbliższych tygodniach królowa Elżbieta II otrzyma szczepionkę Pfizer i BioNTech przeciw koronawirusowi, która kilka dni temu została dopuszczona do użycia w Wielkiej Brytanii – poinformowały w sobotę późnym wieczorem brytyjskie media. Jak dodano, ciesząca się autorytetem monarchini może przyczynić się do popularyzacji szczepień.

Według mediów 94-letnia monarchini i jej mąż, 99-letni książę Filip zostaną zaszczepieni priorytetowo ze względu na ich wiek.

Poddanie się szczepieniu przez starszych członków rodziny królewskiej ma także zachęcić do szczepień jak największą liczbę Brytyjczyków.

Media: królowa Elżbieta II zaszczepi się wkrótce przeciw Covid-19
____________

W Stanach Zjednoczonych również szykuje się kampania na rzecz szczepień c-19 z udziałem znanych osób.

Po tym, jak Barack Obama obiecał przyjąć szczepionkę przeciw covid na żywo w telewizji, aby przekonać Amerykanów, że jest to bezpieczne, byli prezydenci George W. Bush i Bill Clinton podobno również powiedzieli, że zrobią to samo.

W rozmowie z CNN szef sztabu prezydenta Busha, Freddy Ford ogłosił, że „Kilka tygodni temu prezydent Bush poprosił mnie, abym powiadomił dr Fauci i dr Birx, że kiedy nadejdzie odpowiedni czas, chce zrobić wszystko, co w jego mocy, aby zachęcić innych obywateli do szczepienia”.

„Po pierwsze, szczepionki muszą być uznane za bezpieczne i podawane społeczeństwu zgodnie z przyjętym priorytetem. Wtedy prezydent Bush stanie w kolejce po swoją (szczepionkę -tłum.) i chętnie zrobi to przed kamerą ”.

Bush And Clinton Vow To Join Obama For Televised COVID Vaccination
____________

W mediach brytyjskich kampania, a przynajmniej przygotowania do niej, już się zaczęły. Trwa nabór ‘twarzy’.

Ludzie, którzy są „znani i lubiani”, będą prowadzić kampanię w obawie przed niskim zainteresowaniem

Szefowie służby zdrowia planują zwerbować celebrytów i „wpływowych” ludzi cieszących się dużą popularnością w mediach społecznościowych, do dużej kampanii mającej na celu przekonanie ludzi do zaszczepienia się przeciw covid, w obliczu obaw przed niskim zainteresowaniem.

Ministrowie i NHS England sporządzają listę „bardzo rozsądnych” sławnych twarzy w nadziei, że ich rady dotyczące szczepień zdobędą powszechnie zaufane, dowiedział się Guardian.

NHS to enlist ‘sensible’ celebrities to persuade people to take coronavirus vaccine
____________

W Niemczech na razie władze zapowiedziały kampanię, ale ‘na sucho’. Niemniej jednak pewnie za jakiś czas zobaczymy i u naszych sąsiadów podobne ruchy. W razie braku chętnych na własnym podwórku, z pewnością będzie można posłużyć się hollywoodzkimi gwiazdami, które na zestawach zdjęć (kto za, a kto przeciw szczepieniom) już krążą w internecie.

Rząd Niemiec przygotowuje się do kampanii na rzecz szczepień przeciwko koronawirusowi jeszcze przed końcem tego roku. Jak donosi tabloid „Bild-Zeitung”, w tym tygodniu niemiecki resort zdrowia zwrócił się pisemnie do rządów krajów związkowych o podanie do 10 listopada adresów punktów szczepień. Łącznie w całych Niemczech ma powstać 60 takich ośrodków.

Niemcy. Przygotowania do szczepień na COVID-19 jeszcze w tym roku
____________

Jak to będzie wyglądać u nas przekonamy się po 15 grudnia, kiedy to ma ruszyć stosowna kampania w mediach.

15 grudnia ruszy kampania informacyjna i profrekwencyjna dotycząca szczepionki na koronawirusa – zapowiedział w piątek szef KPRM Michał Dworczyk. Najpierw ruszy specjalna strona internetowa, infolinia, a następnie kampania w mediach tradycyjnych i elektronicznych.

15 grudnia ruszy kampania informacyjna dotycząca szczepionki na COVID-19

A jak jeden z ulubionych lekarzy w naszym kraju stwierdził:

Moim skromnym zdaniem wcale nie będzie takiego boomu. 50 procent Polaków wcale nie chce się szczepić i powiedziało “nie, bo nie” – mówił w poranku “Wstajesz i weekend” doktor Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych. Jak dodał, “mamy do wykonania ogromną kampanię społeczną z fachowcami, żeby przekonać do szczepień Polaków przeciw COVID-19”. – Najważniejszą szczepionką jest edukacja i odpowiedzialność – stwierdził.

“Najważniejszą szczepionką jest edukacja i odpowiedzialność” – trzymamy za słowo, panie doktorze.

Sutkowski: musimy przekonać Polaków do szczepień, inaczej cały projekt okaże się niepotrzebny

Jak zawsze w takich sytuacjach znajdą się, nomen omen, ‘odszczepieńcy’, którzy będą ostrzegać o tej drugiej stronie medalu.

Po blisko roku nieustannego straszenia nas przez polityków i media fałszywą pandemią, połączonego z niszczeniem gospodarki, kultury, rodzin i edukacji, oraz masowym zamykaniem ludzi w domowych więzieniach, nadchodzi kulminacyjna faza covidowej manipulacji. Po psychologicznym przygotowaniu społecznego gruntu, ludzie zarządzający tą operacją przystępują do zmasowanej ofensywy szczepiennej.

Covidowa ofensywa szczepienna

„Na pewno wszystkie nasze wysiłki, które będziemy realizować – w kampanii komunikacyjnej, ale nie tylko, bo planujemy też rozwiązanie takie, że chcemy zaproponować pewien pakiet udogodnień dla tych osób, które się zaszczepią – to w tej sytuacji mamy nadzieję, że na pewno będziemy przekraczali próg 50-60 proc. zaszczepionej populacji, co byłoby już ogromnym sukcesem” – zaznaczył minister zdrowia

Jakie “udogodnienia” dla zaszczepionych?
____________

Mając w pamięci inne ‘kampanie’ typu #murem-za-kims-tam lub #podpisz-cos-tam chyba możemy jednak spodziewać się udziału naszych rodzimych celebrytów i innych ‘sensibles’ w niejednym medialnym tournée. Choć niektórzy autorzy o bardziej socjologicznym zacięciu uparcie twierdzą, że tego typu ‘starania’ przyniosą raczej skutek odwrotny do zamierzonego.

A parafrazując pana Franka, od którego zaczęliśmy… Uczestnicy kampanii mogą już podśpiewywać pod nosem:

Stawiam zakład, jesteś zwinny jak wąż
Kręć się, turlaj i wyginaj się wciąż
Super nowy taniec, taniec wyszczepianiec
Break-dance…

Obyśmy się wszyscy na tym nie… połamali?

_________________

Uzupełnienia:

Artykuł “NHS to use celebrities…”

Co na święta?

Pan Franciszek at his best

Dla młodzieży: od tego się zaczęło (nie, nie szczepienia)

Komentarz miesiąca.

Na koszulkę.

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!