Biskup Schneider gotów na więzienie, ale szczepionki nie weźmie. „Wykorzystano abortowane dzieci”

nczas.com

Biskup Athanasius Schneider udzielił wywiadu portalowi Life Site News. Wyraził w nim gotowość, by nawet iść do więzienia, byle nie przyjmować nieetycznej szczepionki wyprodukowanej z linii komórkowych abortowanych dzieci.

Biskup Schneider razem z kard. Pujatsem, bp. Stricklandem, bp. Lengą i bp. Petą, zajęli krytyczne stanowisko wobec nowych szczepionek na COVID-19. Przypominają oni, że do produkcji szczepionki na Covid-19 wykorzystuje się linię komórkową abortowanych dzieci.

Co ciekawe, przeciwne stanowisko zajął Watykan. W nocie Kongregacji Nauki Wiary stwierdzono, że „gdy nie są dostępne takie szczepionki przeciwko Covid-19, które nie budzą zastrzeżeń etycznych […] jest moralnie dopuszczalne stosowanie szczepionek przeciwko Covid-19, które wykorzystały linie komórkowe z abortowanych płodów w procesie badawczym i produkcyjnym”.
Reklama

Biskup Schneider powiedział, że odczuwa „ból w sercu”, widząc tak wiele osób, które ceni, popierających dopuszczalność przyjęcia nieetycznej szczepionki. Wierzy, że są „po prostu zaślepieni”, ale Bóg pokaże im konsekwencje i otworzą im oczy.

Kapłan stwierdził, że rozumie, iż za nieprzyjęcie szczepionki mogą mu grozić surowe kary, ale jest na nie gotowy.

Źródło: Life Site, nczas.com

 

O autorze: JAM