Czy Kaczyński, Morawiecki i Niedzielski są mordercami?

Coraz częściej pojawiają się głosy oskarżające polityków PiS o mordowanie ludzi. Oskarżani są głównie minister Niedzielski i premier Morawiecki.

Oskarżycielami jest sejmowa prawica w osobach posłów Konfederacji oraz publicyści i komentatorzy w mediach społecznościowych. Obrońcy dzielą się na umiarkowanych i fanatycznych. Do obydwu grup należą socjaliści (bronią swoich) i zadeklarowani marksiści.

Pacjenci nie zabijają się sami

Linia umiarkowanej obrony opiera się na twierdzeniu, że “Polaków zabija system”. Jest to część prawdy, bo na przykład w czasie II Wojny Światowej Polaków również mordował system niemieckiego terroru, lecz pomysłodawcami i wykonawcami  byli ludzie. System według którego funkcjonuje tzw. Służba Zdrowia polegający m.in. na zamknięciu placówek przed pacjentem został stworzony przez PiS. Odpowiedzialność formalna za jego funkcjonowanie spada na wydających decyzję polityków. Do tego trzeba dodać, że PiS okresowo uniemożliwia i permanentnie utrudnia leczenie infekcji covidowej (casus amantadyny).

Wyrok o winie powinien wydać sąd lub historia, o której malowniczo wspomniał Grzegorz Braun przywołując historyczny obraz obciążonych warszawskich latarni. O mordercach i psychopatach z PiS piszą komentatorzy na Facebooku i Twitterze na czele z niedawnym idolem gawiedzi pisowskiej Matką Kurką. O Narodowej Hekatombie niekowidowych Polaków napisał w swoim felietonie Ewaryst Fedorowicz.

W listopadzie zmarło dwa razy więcej osób niż przed rokiem – niemal 62 tys. wobec 31 tys., z czego w większości to nie były przypadki koronawirusa (ponad 50 tys. to chorzy non covid).

Czyli z powodów innych niż zakażenie koronawirusem zmarło niemal 70 proc. więcej osób niż w listopadzie 2019 r.

Dwa dni temu na komisji sejmowej Korwin Mikke stwierdził wprost:

Jesteście mordercami. Wy zabijacie.

 

O autorze: CzarnaLimuzyna

"Tylko prawda jest ciekawa". Blog osobisty. Moje prywatne opinie na temat polityki nie mają charakteru "prawd objawionych".