Strajk Kobiet kontra bunt przedsiębiorców

Przedwczoraj [26.01.2021] opublikowałam notkę “OtwieraMY, czyli bunt przedsiębiorców” {TUTAJ}, w której opisałam, jak dziesiątki tysięcy przesiębiorców otwiera swe firmy mimo rządowego lockdownu. Wczoraj rząd postanowił zastosować metodę kontr pożaru. Oto krótki jej opis:

“Sposób na opanowanie pożaru jest tylko jeden i znany jest od od jakiś kiku tysiecy lat. Trzeba wytworzyć niepalną barierę w pewnej odległości od czoła pożaru (dziś to robią głównie wojska inżynieryjne i wynajęte firmy z ciężkim sprżetem typu spychacz wykopując rów nieraz nawet kilometry przed czołem ognia) . Tuż za barierą, w kierunku nadciągającego inferna podpalamy zarośla czy las. Ten “nasz” płomień idzie “pod wiatr” czyli jest mocno ograniczony i nie ma problemu z jego kontrolowaniem. Kontr pożar spala zarośla i pozostawia za sobą dosłowna “spalona ziemię”.Po zderzeniu się obu pożarów dopala się tylko pogorzelisko i tyle.” [{TUTAJ(link is external)} komentarz Noxili]

W tym przypadku nadciągającym pożarem jest bunt przedsiębiorców, a kontrpożarem – protesty strajku kobiet. Wywołano je w prosty i niezawodny sposób, publikując wreszcie wyrok Trybunału Konstytucyjnego zakazujący aborcji eugenicznej. Już wczoraj wywołało to falę protestów w kilku miastach, na razie dość skromną [tysiąc osób w Warszawie, podobno trzy tysiące w Krakowie]. Maria Lempert zapowiada jednak dalsze awantury.

Dziś natomiast na konferencji prasowej minister Niedzielski zapowiedział przedłużenie lockdownu o dalsze 14 dni. Zwolnione z niego będą tylko sklepy w galeriach handlowych i muzea. W efekcie strajk przedsiębiorców nadal się rozszerza. Oto komentarz ze strony #otwieraMY:

“Narodowa Marta
@MartaStruczews1
Rozwijająca się akcja #otwieraMy sprawia, że rząd stał się śmieszny, a nie ma nic gorszego dla władzy, niż śmieszność. Dlatego pod odpalili Julki, by to ukryć. Ale nie uda im się” {TUTAJ(link is external)}.

Politycy PO jak zwykle nie orientują się w sytuacji. Oto wypowiedź przewodniczacego podlaskiej PO, posła Roberta Tyszkiewicza:

“Kaczyński postanowił dolać benzyny do ognia. Kazał opublikować wyrok TK w sprawie aborcji, żeby przykryć klęskę programu szczepień i bunt przedsiębiorców. To się nazywa cynizm władzy”. {TUTAJ(link is external)}.

Nie ma mowy o żadnym dolewaniu benzyny. Strajk Kobiet zdążył się już poważnie skompromitować i jest dla rządu dużo mniej groźny niż rozwijajacy się dopiero ruch przedsiębiorców.

O autorze: elig