Witold Gadowski ogłosił, że prezydent Duda nie ma odwagi

24 lutego, w samo południe Witold Gadowski zakończył kampanię prezydencką Andrzeja Dudy. Stało się to na Twitterze, znanej i lubianej platformie społecznościowej.

Już nie będę zabiegał o wywiad z panem Dudą. Dostał mnóstwo głosów przeciwko Trzaskowskiemu i nie czuje zobowiązania. Wybaczcie, zapowiadałem ten wywiad przed wyborami, ale PAD nie ma na to odwagi i udaje że mnie nie zna. Na charakter ludzi nic nie poradzę.

Cóż można dodać w tak uroczystej chwili? Niektórzy komentatorzy zgodnie ze swoim osobistym zapatrywaniem na sprawę dodali:

Jak się okazało. Przed wyborami Polak i patriota, po wyborach arogant i idiota

– napisała pani Basia.

W tym momencie powyższą wypowiedź, sprawiającą wrażenie obrazoburczej i nie do końca precyzyjnej, uzupełnię klasykiem, który mówiąc o prezydencie warszawskim użył znaczącego dodatku do słowa idiota: “idiota w starożytnym sensie tego słowa”.

Dla odmiany komentarz pana Wincentego brzmiał:

Pan Prezydent Andrzej Duda się niczego nie boi i jest najodważniejszym prezydentem w Europie!!! Może po prostu nie ma ochoty z Tobą rozmawiać hahahahaha

Tutaj również pozwolę sobie na komentarz dodając film ilustrujący odwagę pana prezydenta, który sam jeden stanął przed uzbrojonymi formacjami ukraińskimi banderowskiej kadencji. Posłuchajcie, co krzyknął odważny prezydent.

Sława Ukrajini! Herojam sława! – zwyczajowe pozdrowienie ukraińskich nacjonalistów używane m.in. podczas ludobójstwa na  Wołyniu

 

Panu Gadowskiemu odpiszę krótko.

Nie odwaga (jej nadmiar lub brak), lecz wyczucie kierunku jest najważniejsze. Tu także sięgnę do klasyka, który ujął to w sposób następujący :

Prezydent belwederski Duda poczołga się w każdym kierunku, który mu wskażą starsi i mądrzejsi.

Mądrej głowie dość dwie słowie. Prezydent Duda jest figurą. Figurą retoryczną i o taką należy dbać, a Pan, Panie Witoldzie, puścił oko do gawiedzi pisząc “pan Duda”.  Z tego powodu komentatorzy z matriksa słusznie Panu wytknęli brak szacunku do postaci mającej bez wątpienia duży walor dekoracyjno-teatralny. Proszę nie niszczyć dekoracji, Panie Witoldzie. Mogą się jeszcze przydać w zupełnie innej kampanii.

O autorze: CzarnaLimuzyna

Blog osobisty. Moje prywatne opinie na temat polityki nie mają charakteru "prawd objawionych". "Tylko prawda jest ciekawa". We wpisach antynarracyjnych stosuję hiperbolę.