Niech ktoś zamknie usta Pinkasowi! Ciemny lud może się zorientować w czym rzecz!

Robi się pewne rzeczy po omacku

Jarosław Pinkas

Ciemny Lud albo Suweren…

jak mawia Ewaryst Fedorowicz wersja zależna od tego, czy swobodna rozmowa u „Sowy i przyjaciół”, czy oficjalny spicz…

Tym razem nie trzeba było wcale słuchać pomiędzy wierszami. Były Główny Zamordysta Sanitarny, aktualny beneficjent czegoś, co w skrócie można nazwać pisowskim TKM, Jarosław Pinkas poczęstował słuchaczy radia RMF pokaźną porcją bredni, a wśród nich wykluła się taka perełka:

Ten wirus, co już oczywiście teraz wiemy, to jest głównie socjologia. CDC, cała Unia Europejska mówiła jednym głosem. Ja miałem święty obowiązek mówić dokładnie to samo. W tym samym czasie w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie mówili dokładnie to samo.

W tym momencie pan Pinkas mimowolnie potwierdził zależność goebbelsowskich fejków od światowej narracji oraz podporządkowanie się zmiennej mądrości etapu:

  1. maseczki ha ha ha nie pomagają
  2. zalecamy maseczki, przyłbice i materiałowe zakrycie twarzy
  3. przyłbice pod Grunwald a szaliki na mecze, tylko maseczki od beneficjenta

 

***

Polecamy

“Królowie covida”

Kim jest pan na zdjęciu ilustrującym dzisiejszy felieton?

To Krzysztof Pyrć, biolog i biotechnolog, specjalista w zakresie mikrobiologii i wirusologii, profesor nauk biologicznych, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dlaczego jest bohaterem mojego felietonu? Dlatego, że należy do grupy naukowców, których pozwolę sobie określić mianem „królowie covida”. Do tej grupy zaliczam tych, którzy w czasach przedpandemicznych mówili jedno, a teraz mówią zupełnie co innego, przy czym usadowili się na pozycji doradców władzy i jednocześnie są na liście płac koncernów farmaceutycznych zarabiających na pandemii i to zarabiających sumy idące w miliardy.

 Zalecenia płynące z ust „krolów covida” to lockdown, DDM i szczepionki dla każdego. Owszem, zdarza się, że zalecają jakieś leki, ale dziwnym trafem są to leki bardzo drogie, lecz nieskuteczne. Mają jednak tę zaletę, że są produkowane przez koncerny, na których liście płac znajdują się „królowie covida”.

felieton

Katarzyny Treter Sierpińskiej

link

 

________________________________________________________________________________________________________

CL.

 

 

O autorze: Redakcja