Sądy kontra “walka z pandemią”

W dniu 2 kwietnia 2021 w blogu Jerraz21 w Salonie24 {TUTAJ(link is external)} mogliśmy przeczytac:

“To nie jest porażka, to jest POGROM. W Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie sanepid przegrał z obywatelami 97% spraw dotyczących kar za łamanie tzw. obostrzeń! Wyroki sądu są jasne – rządowe obostrzenia są BEZPRAWNE a nałożone kary zostały anulowane!
Sprawy dotyczą obowiązku noszenia maseczek, zakazu przemieszczania się czy obowiązkowej kwarantanny. Porażka rządu jest druzgocąca, władza przegrywa z obywatelami w całym kraju!”.

To prawda. Tę linię orzecznictwa potwierdził także Sąd Najwyższy. Gdy wpiszemy w Google ” Sądy uchylają kary” – znajdziemy mnóstwo przykładow postanowień różnych sądów z różnych części Polski anulujących kary administracyjne i mandaty. Ta cała “walka z pandemią” jest nie tylko nieskuteczna, wręcz zabójcza [ponad 100 tys. ofiar], ale także i bezprawna. Nie tylko w Polsce sądy zaczynają dochodzić do tego wniosku. W blogu Jerraz21 w dniu 8 kwietnia 2021 ukazał się tekst {TUTAJ(link is external)}:

“UDOSTĘPNIAJCIE bardzo ważny wyrok austriackiego sądu, który zamilczają wszystkie główne media w Polsce!
Sąd Administracyjny w Wiedniu orzekł, że test PCR nie jest odpowiedni do określania zakaźności!
Konkretna sprawa dotyczyła pozwu wniesionego przez FPÖ (Wolnościowa Partia Austrii). Zakazano jej zorganizowania spotkania w Wiedniu pod koniec stycznia. Partia wniosła przeciwko temu skargę do Sądu Administracyjnego w Wiedniu. Sąd orzekł na jej korzyść. Sędziowie byli bardzo krytyczni wobec polityki rządu austriackiego wobec Covid-19. “Na podstawie wyroku jest pewne, że policja nie będzie już mogła w przyszłości zakazywać antyrządowych zgromadzeń na podstawie tych danych” – pisze gazeta internetowa “Raport 24”. Sąd doszedł do wniosku, że wiedeński wydział zdrowia, którego informacje stanowiły podstawę do wydania przez policję zakazu zgromadzenia, “nie przedstawił ważnych i opartych na dowodach twierdzeń i ustaleń” w sprawie epidemii.
“Testy antygenowe, które są bardzo podatne na błędy, zwłaszcza u osób bezobjawowych, są zatem całkowicie nieprzydatne, a testy PCR wymagają ponadto potwierdzenia badaniem lekarskim. To wszystko nie jest zagwarantowane w Austrii, którą sąd masowo skrytykował.” – donosi dalej austriacki portal “Raport 24″.”.

W tym samym dniu i w tym samym blogu {TUTAJ(link is external)} zamieszczono informację:

“Izraelski Sąd Najwyższy orzekł w niedzielę, że regulacje ograniczające protesty, wprowadzone w związku z koronawirusem, były niezgodne z prawem. Wszelkie mandaty, nałożone na ich podstawie, zostały anulowane.
Przepisy nakładające limity na organizowane manifestacje w Izraelu były bezprawne. Tak orzekł tamtejszy Sąd Najwyższy.
SN stwierdził także, że wszystkie grzywny, nałożone za nieprzestrzeganie tych obostrzeń, należy anulować.
Podważona zasada obowiązywała tylko przez dwa tygodnie, między 30 września a 13 października, w szczytowym momencie drugiej fali infekcji koronawirusem.
Decyzja SN zakazuje też rządowi wprowadzania takich przepisów w przyszłości.”.

Ogólnoświatowa histeria związana z pandemią prowadzi do działań bezprawnych i prób wprowadzenia “dyktatury sanitarnej”. To dobrze, iż sądy zaczynają sobie z tego zdawać sprawę i przeciwstawiać się temu.

O autorze: elig