Do końca 2025 polska gospodarka powinna być uwolniona

Najnowsza kwerenda dotycząca Nowego Ładu…

Decydują się losy długoterminowych obostrzeń w sferze społecznej i gospodarczej. Maseczki z nami zostaną tak długo jak tylko będzie to konieczne. Prawdopodobnie będziemy je nosić tylko sezonowo oraz w urzędach i w miejscach użyteczności publicznej. Na wolnym powietrzu nie będzie takiej konieczności. Szczepienia będą sezonowe. Planuje się też monitorowanie pewnych grup wysokiego ryzyka, tych którzy nie będą chcieli się szczepić. Kontrola zdalna jest konieczna, aby panować nad ewentualną falą sezonową, która będzie zjawiskiem trwale wpisanym w cykliczność różnych chorób, w tym covid-19.

Otwieranie i zamykanie pewnych branż będzie sezonowe

Jarosław Gowin

Koalicjant Kaczyńskiego zaznaczył, że jest zwolennikiem tego, by osoby, które przyjęły dwie dawki szczepionki przeciw COVID-19, miały dostęp “do wszelkiego typu usług /gospodarka.dziennik.pl/.

Pieniądze rozdzielane z zagranicy. Trwały element nowego ładu

Analitycy przewidują, że wraz z rozpoczęciem unijnego programu zwiększania zasobów własnych UE z równoczesnym zmniejszaniem zasobów własnych niektórych państw członkowskich, gospodarka tych krajów, w tym Polski, zostanie uwolniona od balastu klasy średniej. Niektórzy przewidują, że będziemy mieć do czynienia z sukcesem na miarę przekształceń własnościowych dokonanych po 1989 roku.

Ponad 200 mld zł od państwa

W ten sposób zostanie obalony pogląd, że wszystkie pieniądze, które ma państwo pochodzi z okradania społeczeństwa w ramach polityki podatkowej. Tym razem cześć pieniędzy będzie pochodzić z bankowych kredytów, a banki biorące udział w tej operacji zostaną wskazane przez UE.

Zbudujemy nową Polskę, zbudujemy taki świat,
W którym wszystko będzie lepsze, w którym nowy będzie ład.
W którym wszystko będzie lepsze, w którym nowy będzie ład.

O autorze: Redakcja