Samorządowa anarchia

Przedwczoraj [8.05.2021] przeczytałam w Salonie24 notkę Animeli “Demokracja w Wałbrzychu się nie przyjęła” {TUTAJ(link is external)}. Dowiedziałam się z niej, że 29 kwietnia 2021 radni wałbrzyscy uchwalili [na wniosek prezydenta miasta Szełemeja], że w Wałbrzychu szczepienia przeciw COVID będą obowiązkowe dla wszystkich. Wywołało to gwałtowne protesty, a pan prezydent poprosił o ochronę policyjną. Dokładne informacje o głosowaniu w Wałbrzychu można znaleźć w komentarzu Bumbaraszki do notki Animeli. Najważniejsze jest jednak to, że władze miasta nie miały prawa podjąć takiej uchwały. Wykracza ona daleko poza ich kompetencje. Mimo to poparł je prezydent Poznania Jaśkowiak {TUTAJ(link is external)}.

Jest to charakterystyczne dla postępowania władz samorządowych z ramienia PO. Zachowują się one jak udzielni książęta, lekceważąc centralny rząd PiS i jego politykę. Co wiecej nie dotyczy to tylko lokalnych,kwestii czy, szerzej, wewnętrznych spraw Polski. Samorządowcy z PO występują śmiało na forum międzynarodowym, wspierajac antypolską propagandę. Ostatnio Rafał Trzaskowski wystąpił na miedzynarodowym panelu podkreślając swoje zasługi i krytykując polski rząd. Łgał przy tym jak z nut {TUTAJ(link is external)}. Na jesieni 2020 prezydent Gdańska , Aleksandra Dulkiewicz oświadczyła w niemieckim radiu, iż:

“Dulkiewicz miała stwierdzić między innymi, że obecna władza wykorzystuje swoją siłę, ustawy przepycha przemocą i nie szanuje praw człowieka. Powiedziała też, że jej mama płacze i mówi: “Boże, teraz jest gorzej niż za komuny”. Największe kontrowersje jednak wywołały słowa, że “wolność w Polsce jest zabierana po kawałku, to jest przerażające – przecież tak było w III Rzeszy”. {TUTAJ(link is external)}”.

Ja nazywam takie działania “samorządową anarchią”. Irytuje mnie to, że PiS nie robi nic, by temu przeciwdziałac. Weżmy choćby sprawę Wałbrzycha. Minęło 10 dni, a wojewoda dolnośląski nie uchylił tego bezprawnego postanowienia. Nie zrobił nic. To oczywiście ośmiela ludzi PO do dalszego łamania prawa i szkodzenia Polsce.

O autorze: elig