Kto wypowiedział nam wojnę?

Trzy dni temu [23.05.2021] w portalu Niepoprawni.pl {TUTAJ(link is external)} Rafal Brzeski zamieścił notkę “A więc wojna”. Srwierdził w niej:

“A więc wojna. Z dniem dzisiejszym wszelkie sprawy i zagadnienia schodzą na plan dalszy. Całe nasze życie publiczne i prywatne przestawiamy na specjalne tory. Weszliśmy w okres wojny. Cały wysiłek narodu musi iść w jednym kierunku. Wszyscy jesteśmy żołnierzami. Musimy myśleć tylko o jednym: walka aż do zwycięstwa.”.

Przytoczył potem listę faktów:

“27 maja 2020 – Rafał Trzaskowski zaapelował o wstrzymanie budowy Centralnego Portu Lotniczego oraz przekopu Mierzei Wiślanej. Był to sygnał gotowości do wynajęcia swej lojalności.
5 maja 2021 – Rafał Trzaskowski zaprezentował w Olsztynie inicjatywę edukacyjno-wychowawczą dla młodych ludzi zwaną “Campus Polska Przyszłości”, czyli finansowaną przez niemiecką Fundację Konrada Adenauera akademię Volksdeutschów. Lojalność znalazła najemcę.
15 maja – premier Mateusz Morawiecki przedstawia Polski Ład, program wyzwolenia energii społecznej Polaków i wyjścia z post-covidowej zapaści szybciej niż państwa “starej” Unii Europejskiej.
17 maja – automatyczne wyłączenie 10 bloków elektrowni Bełchatów największego dostawcy energii elektrycznej w Polsce. Przyczyną było zwarcie na stacji elektroenergetycznej Rogowiec. Niedobór pokryto natychmiastowym importem energii z Czech, Szwecji, Słowacji i Niemiec. Po kilku godzinach ponownie uruchomiono pierwsze bloki.
18 maja – awaria została usunięta. Gdyby nie szybkie tempo naprawy zapewne konieczne byłoby odłączenie części terytorium Polski od zasilania w energię elektryczną.
20 maja – administracja prezydenta USA Joe Bidena zawiesiła sankcje nałożone na niemiecką firmę Nord Stream 2 AG i jej szefa Matthiasa Warniga. Akt potwierdzający, że neo-bolszewicy rządzą Białym Domem, a w Gabinecie Owalnym siedzi “miękiszon”. Moskwa i Berlin mogą już bez problemów dokończyć gazociąg stanowiący współczesny odpowiednik paktu Ribbentrop-Mołotow, (…)
20 maja – Trzaskowski ogłasza plan budowy Nowego Centrum Warszawy. Główna arteria, Aleje Jerozolimskie, zamienione zostaną w “piękną przestrzeń publiczną przyjazną pieszym”.(…)
21 maja – Trybunał Sprawiedliwości UE poinformował, że Polska ma natychmiast wstrzymać wydobycie węgla brunatnego w kopalni w Turowie. Podporządkowanie się oznacza zatrzymanie elektrowni Turów, brak dostaw prądu dla 4 milionów Polskich domów, uzależnienie Polski od importu energii elektrycznej z Niemiec i Czech oraz utratę pracy przez tysiące wysoko wykwalifikowanych pracowników. W promieniu kilkudziesięciu kilometrów funkcjonuje 5 podobnych kopalni odkrywkowych w Czechach i 4 w Niemczech. Mają kłopoty z brakiem pracowników.
22 maja – pożar taśmociągu na wysokości 30 metrów w kopalni węgla brunatnego w Bełchatowie. Pożar wybuchł w miejscowości Rogowiec, tej samej, gdzie pięć dni wcześniej nastąpiło zwarcie. Taśmociąg zaopatruje w węgiel elektrownię Bełchatów. W wyniku pożaru trzeba wyłączyć największy blok o mocy 858 MW. W ubiegłym roku ten blok wyprodukował niemal tyle energii, co cała elektrownia Turów. Równoczesne zamknięcie Turowa i unieruchomienie tego bloku jest tożsame z katastrofę energetyczną pociągającą ruinę programu Polski Ład.
22 maja – komentując postanowienie TSUE Trzaskowski stwierdza: „Jest orzeczenie sądowe i rządzący muszą się do niego zastosować”. Jasny sygnał – dajcie mi władzę, a ja się będę słuchał.
23 maja – pirackie porwanie do Mińska przez białoruskie lotnictwo wojskowe zarejestrowanego w Polsce samolotu pasażerskiego linii Raynair. Z samolotu będącego terytorium Polski (na pokład wchodzi się po odprawie paszportowej) służby białoruskie uprowadziły jednego z pasażerów. Taki jest stan prawny, co kwalifikuje incydent jako akt terroryzmu państwowego wymagający zdecydowanej reakcji społeczności międzynarodowej. Bez wiedzy Moskwy batko Łukaszenka na coś takiego by sobie nie pozwolił.”.

Z kim ma właściwie być ta wojna? Dr Jerzy Targalski w portalu Niezalezna.pl jednoznacznie wskazuje na Niemcy. Pisze {TUTAJ(link is external)}:

“- Kwestia Bełchatowa wygląda bardzo podejrzanie. Proszę zauważyć, że mamy sekwencję wydarzeń: najpierw rozebranie elektrowni w Ostrołęce, potem zamykanie kopalń, następnie pożar w Bełchatowie, a na końcu TSUE każe zamknąć Turów – powiedział w rozmowie z portalem Niezalezna.pl ekspert ds. polityki zagranicznej, politolog dr Jerzy Targalski. (…)
– Widzimy, że Niemcy postanowiły rękami sędziów TSUE i generalnie Brukseli zlikwidować polską niezależność energetyczną.
W ostatnich dniach doszło do trzech mocnych uderzeń w polską energetykę. Z drugiej Niemcy cały czas krytykują nasze plany budowy elektrowni jądrowej. Zapytaliśmy doktora Targalskiego o to, czy te sprawy są powiązane. – Niemcy po prostu wkrótce wydadzą zakaz budowy elektrowni jądrowej w Polsce i Polska się podporządkuje, ponieważ Polacy są gotowi za przynależność do Unii Europejskiej ponieść każde koszty. Gotowi są żyć w nędzy i kolonii, byleby tylko być w UE. Skoro, więc Polacy tak chcą, to rząd musi się podporządkować – ocenił.
Plan Niemiec
Politolog ocenił, że Niemcy dążą do tego, abyśmy byli uzależnieni od ich energii. – Po to robią to wszystko, żebyśmy kupowali energię elektryczną z Niemiec. Po co mamy mieć własną energię elektryczną, skoro Niemcy mogą ją nam sprzedawać? – zapytał retorycznie.”.

Bloger UPARTY również podejrzewa Niemcy. W komentarzu {TUTAJ(link is external)} stwierdza, iż:

” Ta kolejność zdarzeń też wydaje mi się
UPARTY, wt., 25/05/2021 – 08:27
interesująca. Staje się w pełni logiczna jeżeli dołączymy do tego jakiś układ Niemiecko-Rosyjski. Podstawą tego układu może być okoliczność, że niemieckie narzędzie polityczne w Polsce, czyli PO, uległo awarii i to chyba krytycznej. W tej chwili Niemcy tracą swoje wpływy polityczne w Polsce i co więcej nie widać możliwości ich odbudowy. Realna więc staje się groźba powstania jeszcze jednego “ośrodka bilansowania korzyści” w Unii Europejskiej. Do niedawna były dwa ośrodki bilansowania korzyści tożsame z państwem. Były to Niemcy i Wielka Brytania. Teraz na miejsce Brytyjczyków zaczynają wchodzić Polacy a to jest groźne dla hegemoni Niemców w Unii.”.

Ewaryst Fedorowicz dla odmiany zwala wszystko na szykowany przez Bidena “reset” w stosunkach USA-Rosja. Napisał notkę pod wszystkomówiącym tytułem “Joe Biden opylił nas Putinowi i co z tego wynikło” {TUTAJ(link is external)}.

Mnie się jednak wydaje, że “reset’ w stosunkach Rosji i USA nie musi być bezpośrednio związany z polityką energetyczną Niemiec. Może o tym świadczyć ostatnia decyzja UE o nałożeniu sankcji na Białoruś. Każdy kolejny prezydent USA ulega mirażom poprawy stosunków z Rosją. Kończy się to tym, że otrzymuje on od Rosjan kilka kopniakow i mu przechodzi. Powtórzyło się to już wiele razy.

O autorze: elig