UE planuje zaszczepić polskie dzieci. Ma na to zgodę rządu PiS

Rząd Morawieckiego zaplanował “wielką akcję” szczepienia dzieci od września 2021 roku. Stało się to po akceptacji Komisji Europejskiej nowego kontraktu z firmami Pfizer i BioNTech na szczepionki przeciw Covid-19 na lata 2021-2023.

Szczepionki zostaną użyte w celu “odświeżenia reakcji immunologicznej” już zaszczepionych seniorów oraz do zaszczepienia dzieci i młodzieży. Szacunkowa wartość kontraktu to ok 35 mld euro. O szczegółach poinformowała na Twiterze Szefowa KE, Ursula von der Leyen

Rząd planuje wielką akcję szczepienia dzieci przeciwko koronawirusowi od września. Podawanie szczepionek ma się odbywać w szkolnych gabinetach lekarskich. Szczepienia dzieci od 12. roku życia – tak jak teraz tych w wieku 16-18 lat – będzie dobrowolne. /RMF/

Tymczasem pomimo teoretycznej dobrowolności szczepień pojawiają się informacje o wymuszeniach, szantażach lub bonusach za szczepienie. Prezes PiS sugeruje, że w wyniku niepowodzenia akcji szczepień preparatami covidowymi trzeba będzie rozważyć użycie środków nadzwyczajnych.

Być może trzeba będzie politycznie bardzo dużo zaryzykować, jeżeli zachęty nie wystarczą.

Potwierdził również, że to on był zwolennikiem “twardego trzymania dyscypliny”

Ja byłem zwolennikiem twardego trzymania dyscypliny społecznej, bo to był kluczowy front walki z rozprzestrzenianiem się wirusa.

Kaczyński porównał roznoszenie wirusa do osoby chodzącej po ulicach i strzelającej / polskieradio24.pl/

Ministerstwo Zdrowia informuje- zaszczepieni umierają dwa razy częściej na covid-19 – PL1.TV

 Link do całej rozmowy

O autorze: Redakcja