Sondaż. Większość Polaków: Morawiecki pod Sąd! Za ofiary lockdownu? Nie. Za wybory kopertowe

SW Research zrobił sondaż dla Rzeczpospolitej zadając pytanie: “Czy premier Mateusz Morawiecki i członkowie jego rządu powinni Pani/Pana zdaniem stanąć przed sądem w związku z organizacją tzw. wyborów kopertowych?”.

Zawiadomienia złożone przez prezesa NIK o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez premiera Mateusza Morawieckiego, szefa KPRM Michała Dworczyka, ministra aktywów Jacka Sasina i szefa MSW Mariusza Kamińskiego ma następujące uzasadnienie:

W momencie wydawania poleceń dotyczących organizacji wyborów kopertowych nie istniała podstawa prawna pozwalająca na ich organizację  w takim trybie. Obowiązujący w tamtym czasie stan prawny pozwalał jedynie na organizację wyborów w formule mieszanej, w której korespondencyjnie głosowaliby wyłącznie seniorzy.

Na pytanie: “Czy premier Mateusz Morawiecki i członkowie jego rządu powinni Pani/Pana zdaniem stanąć przed sądem …

  • Na tak zadane pytanie “tak” odpowiedziało 52,9 proc. respondentów.
  • Odpowiedzi “nie” udzieliło 22,7 proc. ankietowanych.
  • 24,4 proc. respondentów nie ma zdania w tej sprawie.

Jak na razie żaden ogólnopolskich tytułów nie zdecydował się zadać pytania dotyczącego kwestii nieporównywalnie większej wagi o wymiarze ogólnopolskiej tragedii:

Czy premier Mateusz Morawiecki i członkowie jego rządu powinni Pani/Pana zdaniem stanąć przed sądem w związku z liczbą 130 tys. tragicznych zgonów spowodowanych decyzją zamknięcia placówek Służby Zdrowia przed pacjentami w trakcie zbrodniczego lockdownu.

 

 

 

O autorze: Redakcja